poniedziałek, 27 maja

Warszawska fabryka startupów Daftcode, przy współpracy z topowymi uczelniami, już po raz 11 uruchamia serię praktycznych kursów dla studentów. W tym semestrze specjaliści w dziedzinie nowych technologii łączą siły z Politechniką Warszawską i Uniwersytetem SWPS, aby wspólnie wdrażać młodych w tajniki programowania, projektowania i promowania cyfrowych produktów. Do DaftAcademy można aplikować do 25 października. Udział w kursach jest bezpłatny.

Kursy DaftAcademy to doskonała okazja dla studentów, aby zobaczyć jak wygląda budowanie startupów od kulis i szlifować praktyczne umiejętności potrzebne na różnych stanowiskach w branży IT. Interaktywne wykłady online, prace domowe i wirtualne spotkania mentorskie będą odzwierciedleniem zadań, jakie faktycznie czekają młodych pracowników na początku kariery w nowych technologiach. Ponieważ branża ta potrzebuje nie tylko programistów, tym razem połowa kursów dotyczy pracy kreatywnej. Jesienią Daftcode zaprasza na lekcje projektowania UX/UI i skutecznej komunikacji marketingowej, a także tworzenia aplikacji webowych w Pythonie oraz aplikacji mobilnych na iOS w języku Swift.

– Przed pandemią kursy DaftAcademy odbywały się w uczelnianych murach. Ze względu na ogromne zainteresowanie studentów nie zawieszamy ich w nowej rzeczywistości i już kolejny raz przenosimy wymianę praktycznej wiedzy do świata online. W edycji wiosennej przeszkoliliśmy zdalnie 315 studentów, a teraz dodajemy do oferty jeden zupełnie nowy kurs, Communications 4 Beginners, żeby pokazać studentom, że w środowisku startupowym jest praca nie tylko dla umysłów ścisłych – mówi Paweł Seweryn, CEO Daftcode.

Do udziału w kursach zaproszeni są wszyscy studenci, niezależnie od alma mater i kierunku studiów, oraz absolwenci z maksymalnie 2-letnim stażem pracy. To kursy dla początkujących, więc w procesie rekrutacji liczy się podejście do rozwiązywania zadań i chęć rozwoju, a nie dotychczasowe portfolio. Najbardziej zaangażowani studenci otrzymają certyfikat skracający drogę na letni staż w Daftcode lub powiązanych spółkach. Każdy kurs DaftAcademy składa się z 5–7 cotygodniowych spotkań, które zaczną się w listopadzie i zakończą w grudniu.

Aplikacje kandydatów zbierane są na stronie https://daftacademy.pl/ do 25 października.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx