poniedziałek, 28 listopada

 

Wraz z prawdopodobnym wprowadzeniem iOS 13 na WWDC w czerwcu, Guilherme Rambo z 9to5Mac podzielił się nowymi informacjami na temat tego, czego się od niego spodziewać. Raport cytuje źródła zaznajomione z tą sprawą.

Po pierwsze, raport twierdzi, że długo oczekiwany systemowy tryb ciemny w końcu wejdzie na iPhone’a i iPada z systemem iOS 13:

Będzie dostępny systemowy tryb ciemny, który można włączyć w ustawieniach, w tym wersję o wysokim kontraście, podobną do tej, która jest już dostępna w systemie macOS. Skoro mowa o macOS, aplikacje na iPada działające na Macu z Marzipanem w końcu wykorzystają obsługę trybu ciemnego w obu systemach.

W iOS 13 oczekuje się ulepszonej pracy wielozadaniowej na iPadzie, w tym obsługa wielu okien i kart w aplikacjach:

Każde okno będzie również mogło zawierać arkusze, które są początkowo przymocowane do części ekranu, ale można je odłączyć za pomocą gestu przeciągania, stając się kartą, którą można swobodnie przemieszczać.

Karty te można również układać jedną na drugiej i używać efektu głębi, aby wskazać, które karty znajdują się na górze, a które na dole. Karty można przesuwać, aby je odrzucić.

Ku radości wszystkich, mówi się, że iOS 13 ma nowy wskaźnik głośności HUD, który, miejmy nadzieję, jest znacznie mniej natrętny niż obecny. Craig Federighi, szef działu inżynierii oprogramowania w Apple, wspomniał o tym w e-mailu do klienta na początku tego roku.

Oczekuje się również, że iPady otrzymają w iOS 13 nowy, standardowy gest cofania wprowadzonego tekstu poza istniejącym „wstrząśnij aby cofnąć”. Raport twierdzi, że nowy gest jest inicjowany przez stuknięcie trzema palcami w obszarze klawiatury, a następnie użytkownicy mogą przesuwać się w lewo lub w prawo, aby interaktywnie cofać i ponawiać działania.

Oczekuje się w systemie iOS 13 wprowadzenia dodatkowych gestów, które umożliwiają wybór wielu elementów w widokach tabeli i widokach kolekcji. Użytkownicy prawdopodobnie będą mogli „przeciągnąć kilkoma palcami na listę lub kolekcję elementów, aby narysować zaznaczenie, podobnie jak kliknięcie i przeciągnięcie w Finderze na komputerze Mac”.

Raport dodaje, że Safari na iPada w iOS 13 automatycznie poprosi o wersję strony internetowej w razie potrzeby, podczas gdy aplikacja Mail będzie organizować wiadomości w kategoriach wyszukiwania, takich jak marketing, zakupy, podróże, „nieważne” i wiele innych. Nowa aplikacja Poczta ma również funkcję „czytaj później”.

Oczekuje się również, że w systemie iOS 13 poprawi się zarządzanie czcionkami dzięki nowemu menu zarządzania czcionkami w aplikacji Ustawienia.

Inne funkcje, których oczekuje się od iOS 13, to przeprojektowana aplikacja „Przypomnienia”, która rozszerza się na komputer Mac, ulepszone odrzucanie „Hey Siri” dla typowych hałasów otoczenia, takich jak śmiech i płaczące dzieci, ulepszona obsługa wielu języków dla klawiatur i dyktowania oraz rozszerzona kontrola drukowania z aplikacji, zgodnie z 9to5Mac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx