środa, 29 czerwca

Rok kalendarzowy 2018 oficjalnie się już skończył, a Apple nie spełnił swojej obietnicy wypuszczenia maty ładującej AirPower właśnie w 2018 roku.

Apple po raz pierwszy zaprezentował swoje urządzenie do ładowania bezprzewodowego wielu urządzeń we wrześniu 2017 roku, wraz z prezentacją iPhone’a X i poinformował, że zostanie ono wydane w zeszłym roku w komunikacie prasowym.

Rok 2018 mijał, a Apple od wielu miesięcy nawet nie komentuje już wydania AirPower. Po konferencji we wrześniu 2018 roku firma usunęła wszystkie o nim wzmianki ze swojej oficjalnej strony.

AirPower jest nadal wymieniony w podręcznikach użytkownika iPhone’a XS, iPhone’a XS Max i iPhone’a XR, na stronie specyfikacji technicznej Apple Watch Series 3 oraz w niektórych ostatnich ofertach pracy Apple, a firma Apple złożyła ostatnio wniosek o kilka patentów związanych z AirPower, więc mimo minionego już terminu wciąż pozostaje pewna nadzieja na jej przyszłe wypuszczenie.

Sonny Dickson, źródło znane z przecieków dotyczących iPhone’a z przeszłości, powiedział, że Apple ma problemy techniczne z AirPower, w tym problem z przegrzewaniem. Kilka dni temu, deweloper Steve Troughton-Smith powiedział, że słyszał, że Apple może przezwyciężyć te problemy i ma nadzieję, że pójdzie naprzód z wypuszczeniem AirPower.

 

Pod koniec października analityk Apple, Ming-Chi Kuo, napisał, że Apple może wypuścić AirPower „pod koniec 4Q18 lub na początku 1Q19”, sugerując, że AirPower może zostać wydany dopiero w marcu.

Opóźnione lub odwołane wydanie AirPower jest prawdopodobnie powodem, dla którego Apple jeszcze nie wydał swojego opcjonalnego bezprzewodowego etui do ładowania AirPods, które pozostaje na liście Apple jako „obecnie niedostępne”. Podobnie jak AirPower, Kuo powiedział, że bezprzewodowe etui może być wypuszczone w pierwszym kwartale 2019 roku.

Jak to się wszystko finalnie zakończy dowiemy się pewnie z czasem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx