poniedziałek, 24 czerwca

dreiovine

The Wall Street Journal donosi, że obaj współzałożyciele Beats Jimmy Iovine i muzyk Dr. Dre oczekują podjęcia kierowniczych stanowisk w Apple w następstwie zakupu przez Apple firmy Beats Electronics. Obydwoje mogą nie objąć stałych etatów, ale mają dojeżdżać z Los Angeles, gdzie Beats ma swoją siedzibę, na spotkania w Cupertino i wtedy gdy będzie to konieczne.

Powołując się na ludzi znających sprawę, Wall Street Journal sugeruje, że stanowiska Iovine i Dre pozostają niejasne, ale Iovine na pewno pozostanie na funkcji prezesa Interscope Geffan A & M Records, oddziału Universal Music Group Vivendi SA. Zarówno Dre – o prawdziwym nazwisku Andre Young – i Iovine mogą pomóc Apple w nawiązywaniu współpracy z wytwórniami płytowymi i przyciągnąć młodszych klientów.

Apple zapowiedział, że pracuje nad przebudową iTunes w celu poprawy spadającej sprzedaży muzyki. Dodanie usługi streamingu muzyki takiej jak Beats Music równolegle z podtrzymaniem kwitnącego biznesu związanego ze sprzętem i dwóch doświadczonych weteranów branży muzycznej może pomóc firmie osiągnąć drastyczną reorganizację z nastawieniem na nowe źródła przychodu.

Informacja nawiązuje do wcześniejszego raportu z New York Post sugerującego, że Iovine dołączy do Apple jako „specjalny doradca” Tima Cooka w kwestiach twórczych. Chociaż samo przejęcie Beats Electronics za 3,2 miliarda dolarów nie zostało jeszcze sfinalizowane, to Dr. Dre pozornie potwierdził już  nabycie firmy, stwierdzając że uczyni go to „pierwszym miliarderem hip-hopu”.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx