sobota, 23 września

nfc_iphone

Apple przygotowuje się do włączenia technologii Near Field Communication (NFC) w iPhone’ie 6, wynika z raportu BrightWire powołującego się na źródła zaznajomione z tematem. Raport stwierdza również, że Apple podpisał umowę z China UnionPay na zintegrowanie usług bankowych firmy do Passbook.

Integracja NFC w iPhone’ie 6 byłaby trochę niespodziewanym ruchem Apple, zwłaszcza po tym jak szef marketingu Phil Schiller stwierdził w 2012 roku, że technologia „nie jest rozwiązaniem bieżących problemów.” Warto zauważyć, że analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo także przewidział w zeszłym miesiącu, że Apple zintegruje chipy NFC do następnej generacji iPhone’a wraz z wieloma innymi funkcjami.

Wiadomości pokrywa się również z informacjami jakoby Apple realizuje plany rozwoju mobilnych płatności, które mogą być związane z czujnikiem linii papilarnych Touch ID obecnie obsługiwane przez iPhone 5S i rzekomo przez przyszłego iPhone’a 6 i następną generację iPadów. Możliwe jest również, że Apple połączy istniejący skaner linii papilarnych Touch ID i technologię NFC do przycisku Home po tym jak firma złożyła wniosek o taki patent we wrześniu ubiegłego roku.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iPhone 6 w dwóch rozmiarach, 4,7 cala i 5,5 cala jeszcze w tym roku, a mniejsza wersją telefonu pojawi się przed większym modelem. Oprócz większego wyświetlacza, iPhone 6 będzie prawdopodobnie wyposażony w cieńszą obudowę, szybszy procesor A8 oraz ulepszony aparat z funkcją stabilizacji obrazu.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx