poniedziałek, 15 lipca

Wraz z narastającą popularnością Siri w iPhone’ie 4S i pogłoskami na temat sterowanego głosem zestawu telewizyjnego firmy Apple, funkcja rozpoznawania głosu i kontroli głosowej wskoczyły do czołówki głównych tematów branży technologicznej w firmach dbających o zrewolucjonizowanie sposobu interakcji użytkownika z ich urządzeniami.

Nuance Communications jest od dawna liderem w dziedzinie rozpoznawania głosu, i jest cichym zapleczem funkcjonalności dla Siri i innych produktów Apple.

Pogłoski o telewizorze firmy Apple obsługiwanym głosowo przez Siri, zostały napędzone w dużej mierze komentarzem Steve’a Jobsa w biografii Waltera Isaacsona dotyczącym jego pomysłu na interfejs telewizora jako „najprostszego interfejsu użytkownika, jaki można sobie wyobrazić”. Starając się otworzyć na niektóre z tych wizji wśród producentów telewizyjnych, Nuance ogłosił wprowadzenie na rynek Dragon TV, naturalnej platformy rozpoznawania mowy, specjalnie dostosowanej do telewizorów.

Wykorzystując funkcje głosowe Nuance i zdolność zrozumienia języka, Dragon TV stworzy możliwość łatwego wyszukania przez wypowiedzenie numeru kanału, nazwy stacji, programu i nazwy filmu. Ludzie mogą nawet przeszukiwać program wybierając film po występujących aktorach, gatunku filmu, oraz pozostawać w zasięgu Twittera, Facebooka i Skypa.

Poza nową funkcją przeznaczoną do telewizorów Nuance ogłosił również rozpoczęcie współpracy z Intelem, która wnieść ma technologię rozpoznawania głosu do mikroprocesorów nowej platformy „Ultrabook” w ultra-lekkich komputerach przenośnych. Nuance już oferuje szereg głosowych aplikacji do komputerów PC, a nowe partnerstwo ma podobno dostarczyć większej integracji funkcjonalności dla podstawowych funkcji systemu.

Technologia rozpoznawania mowy Nuance Dragon będzie ściśle zintegrowana z nowymi aplikacji firmy Intel. Za pomocą tej nowej funkcji, konsumenci będą mogli kontrolować swoje Ultrabooki tylko za pomocą głosu. Konsumenci będą mogli łatwo i szybko uruchamiać aplikacje, odtwarzać, komunikować się z serwisami społecznościowymi i kontrolować pocztę elektroniczną oraz kalendarz korzystając z naturalnych poleceń głosowych.

Dodatkowe informacje na temat integracji z Ultrabook będą dostępne jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iPodzik
iPodzik
12 lat temu

No to może właśnie tą funkcjonalność wprowadzi Apple do swoich telewizorów. Oby:)

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx