piątek, 19 lipca

NMS screen1

Firma Symantec wprowadziła na rynek najnowszą wersję produktu Norton Mobile Security, swojego sztandarowego rozwiązania przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Nowy Norton Mobile Security (NMS) z ulepszonym interfejsem zapewnia efektywną ochronę urządzeń mobilnych, umożliwiając także tworzenie kopii zapasowych kontaktów.

Smartfony i tablety stały się ważnym elementem życia. Badania wykazują, że dwie trzecie dorosłych na całym świecie używa urządzeń mobilnych do łączenia się z internetem. Jednemu na trzech użytkowników tych urządzeń zdarzyło się już jednak je zgubić lub doświadczyć kradzieży. Oznacza to narażenie na utratę poufnych informacji. NMS pomaga chronić smartfony i tablety oraz odzyskać zagubione lub skradzione urządzenia, a także uniemożliwia osobom obcym dostęp do zapisanych w nich danych.

„Coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych, aby kontaktować się z przyjaciółmi, a wkrótce będziemy również dokonywać za ich pomocą drobnych transakcji jak np. płacenie za filiżankę kawy” – powiedział Dave Cole, wiceprezes ds. rozwoju produktu w dziale rozwiązań dla klientów indywidualnych firmy Symantec. „Telefon może być wykorzystywany nie tylko do komunikacji, służy też jako portfel, książka adresowa czy album z rodzinnymi zdjęciami. Korzystając z naszych telefonów na nowe sposoby, w razie utraty lub kradzieży urządzenia narażamy się na ryzyko ujawnienia wrażliwych informacji. Najnowsza wersja programu Norton Mobile Security w prosty sposób zapewnia użytkownikom ochronę”

Norton Mobile Security został wyposażony w nowe, ulepszone funkcje, takie jak:

  • Obsługa wielu urządzeń i platform – aplikacja zapewnia ochronę wielu urządzeń, w tym smartfonów i tabletów z systemem Android oraz urządzeń iPhone i iPad.
  • Tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych – funkcja zapisywania kontaktów z systemów Android lub iOS umożliwia ich łatwe odtworzenie w przypadku zagubienia lub usunięcia. Kontakty mogą być odtwarzane między różnymi urządzeniami.
  • Zarządzanie za pośrednictwem sieci WWW – pełna kontrola nad urządzeniem w prosty i przystępny sposób, przy użyciu jednej strony WWW.
  • Funkcja lokalizacji „Scream” dla urządzeń z systemem Android – głośny alarm akustyczny umożliwiający szybkie odnalezienie zagubionego urządzenia.
  • Zdalne lokalizowanie – wskazanie zgubionego lub skradzionego urządzenia na mapie, aby użytkownik mógł je szybko odnaleźć.

 Sugerowana cena detaliczna programu Norton Mobile Security wynosi 89,99 zł. Aplikację można nabyć m.in. w sklepie internetowym Norton lub w Google Play . Użytkownicy z ważną subskrypcją otrzymają najnowsze aktualizacje w ramach danego abonamentu. Więcej informacji, znajduje się w Centrum aktualizacji Norton pod adresem https://updatecenter.norton.com. Klienci indywidualni mogą również uzyskać informacje i pobrać bezpłatną wersję próbną produktu Norton Mobile Security Lite na stronie  mobilesecurity.norton.com.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx