czwartek, 18 sierpnia

nowy-macbook-pro

Pomimo wyposażenia w bardziej energooszczędne procesory Skylake, szybsze dyski SSD, lepsze GPU i nową architekturę termiczną, nowe, przebudowane MacBooki Pro nadal oferują maksymalnie 16GB pamięci RAM.

Wielu klientów zastanawia się, dlaczego Apple nie rozszerzył maksymalnej ilości pamięci RAM do 32GB. Jeden z użytkowników napisał nawet do Apple emaila, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie od samego szefa marketingu Phila Schillera. Według Schillera więcej niż 16GB RAM będzie zużywało zbyt dużo energii i ma negatywny wpływ na żywotność baterii.

Choć większość klientów prawdopodobnie nie wykorzystywałoby 32GB RAM, MacBook Pro jest skierowany do profesjonalistów, którzy potrzebują więcej mocy obliczeniowej i to oni właśnie mogą być rozczarowani limitem 16 GB pamięci RAM. Niewątpliwie pojawią się klienci, którzy będą rozczarowani tym, że Apple nie dał im wyboru lepszej wydajności czy żywotności baterii.

W nowych MacBookach Pro Apple obiecuje „całodniową żywotność baterii”, co równa się 10 godzinom bezprzewodowego użytkowania internetu lub odtwarzania filmów w iTunes. To poprawa w stosunku do poprzedniej generacji urządzenia 15-calowego i mały krok naprzód w urządzeniu 13-calowym.

Chociaż żadne z urządzeń przenośnych firmy Apple nie oferuje więcej niż 16 GB pamięci RAM, to opcja 32 GB pamięci RAM jest niestandardowym uaktualnieniem 27-calowego komputera iMac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx