niedziela, 2 kwietnia

Zaktualizowany macbook air

Niedawno odświeżony MacBook Air może obsłużyć zewnętrzny monitor 4K z szybkością odświeżania 60 Hz, co potwierdza Ars Technica. Raport twierdzi, że nowe procesory Intel Broadwell ze zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 6000 wspierają wyjście 4K w 60Hz przy użyciu kabla DisplayPort 1.2, podczas gdy poprzednia generacja notebooków z procesorami Haswell była ograniczone do obsłużenia niższej rozdzielczości 30Hz.

Strona specyfikacji technicznej nowego MacBook’a Air informuje, że nowy notebook umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości maksymalnej 2560 na 1600 pikseli na ekranie zewnętrznym, co oczywiście nie jest prawdą. Apple być może nie ma na celu reklamowania wsparcia 4K dla nowego MacBooka Air z obawy na wydajność, jednak umieszcza go na liście urządzeń obsługujących wyświetlacze 4K i telewizory Ultra HD.

Nowy port Thunderbolt 2 zawarty w odświeżonych MacBook’ach Air i MacBook’ach Pro jest kompatybilny ze specyfikacją DisplayPort 1.2. Tymczasem 4K przez HDMI ogranicza się do częstotliwości odświeżania 24 Hz ze względu na ograniczenia obecnej specyfikacji 1.4. Wyświetlanie na kilku ekranach powinno być również możliwe przy użyciu DisplayPort 1.2, chociaż liczba wyświetlaczy będzie ograniczona i prawdopodobnie wpłynie na wydajność wyświetlania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx