czwartek, 22 lutego

Podczas dzisiejszego wydarzenia medialnego w San Francisco, Apple ogłosił specyfikację i ceny długo wyczekiwanego, zaktualizowanego komputera Mac Pro. Mac Pro, który ukaże się do końca roku, to pierwszy komputer Apple od wielu lat montowany w Stanach Zjednoczonych. Podczas imprezy, Apple zauważył, że ponad 2000 osób w 20 krajach jest zaangażowanych w rozwój komputerów Mac Pro i ich montaż.

Nowy Mac Pro jest kompletnym komputerem stacjonarnym dla profesjonalistów zaprojektowanym w kształcie wieży. Wieża zawiera unikalny cylindryczny kształt, a wszystkie podzespoły maszyny rozmieszczone są wokół jednolitego rdzenia termicznego, który pochłania ciepło z całej maszyny i rozprasza go przez pionowo zorientowany wentylator, który zasysa powietrze z dolnej części urządzenia i otworami wypuszcza go w górę.

Nowy Mac Pro ma najnowszy procesor Intel Ivy Bridge E Xeon o mocy nawet 12 rdzeni oraz czterokanałowy kontroler pamięci z magistralą o przepustowości do 60 Gb/s na jednej matrycy. Każdy nowy Mac Pro ma standardowo dwa procesory graficzne AMD FirePro. Pamięć masowa nowej generacji z magistralą PCIe osiąga przepustowość nawet 2,4 raza większą od najszybszego dysku SSD z interfejsem SATA.

W Polsce ceny komputera Mac Pro zaczynają się od 13 299 złotych za model podstawowy, z wieloma dodatkowymi możliwościami rozbudowy na zamówienie dostępnymi za dodatkową opłatą. Sprzedaż Mac Pro rozpocznie się w grudniu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx