piątek, 24 maja

Podczas wczorajszego wydarzenia medialnego, Apple zaprezentował film pokazujący proces produkcyjny najnowszych komputerów Mac Pro, maszyn, których produkcję Apple przeniósł z powrotem do Stanów Zjednoczonych i zatrudnia już 2000 osób w 20 krajach do pracy nad tym projektem.

Wideo pokazało szereg etapów procesu produkcji od początkowego fragmentu aluminium i rzeźbienia go do kształtu obudowy Mac Pro przez poddanie go polerowaniu, anodowaniu oraz inne etapy. Krótkie fragmenty również pokazują produkcję masywnego radiatora i procesorów umieszczonych na płycie głównej, która jest instalowana w urządzeniu.

Product Designer Greg Koenig prezentuje ekspercki przegląd tego, co dokładnie jest pokazane w filmie, wyjaśniając dla laika narzędzia i procesy użyte przez Apple. Koenig zauważa, niesamowite wykorzystanie przez Apple hydraulicznego tłoczenia obudowy komputera Mac Pro, procesu, który rozciąga początkowy kawałek aluminium w ostateczny kształt obudowy.

Koenig przechodzi przez kolejne klatki filmu wyjaśniając, co dzieje się w każdym kroku, w tym toczenie, polerowanie, szlifowanie, aplikowanie ochronnej folii, frezowanie otworu włącznika  i anodowanie.

W Polsce ceny komputera Mac Pro zaczynają się od 13 299 złotych za model podstawowy, z wieloma dodatkowymi możliwościami rozbudowy na zamówienie dostępnymi za dodatkową opłatą. Sprzedaż Mac Pro rozpocznie się w grudniu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx