poniedziałek, 27 maja

Nowe modele iPada Pro ogłoszone w zeszłym tygodniu to pierwsze urządzenia Apple obsługujące Wi-Fi 6E, które wykorzystuje pasmo 6 GHz, aby umożliwić szybszą i bardziej niezawodną łączność Wi-Fi. W nowym dokumencie pomocy Apple wyjaśnia, jak działa ta funkcja.

Aby utworzyć sieć Wi-Fi 6E potrzebny będzie router Wi-Fi 6E, który ma również włączone pasma 2,4 GHz lub 5 GHz. Aby uzyskać najlepszą wydajność Wi-Fi, Apple zaleca używanie jednej nazwy sieci w pasmach 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz routera. W przeciwnym razie iPad Pro identyfikuje sieć jako z „ograniczoną kompatybilnością”, a Apple ostrzega, że „ogólne wrażenia z niektórych działań w takiej sieci mogą nie być zgodne z oczekiwaniami”.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z siecią Wi-Fi 6E, Apple informuje, że można ją wyłączyć dla tej sieci, a iPad Pro nie będzie już korzystał z pasma 6 GHz tej sieci. Aby to zrobić, należy otworzyć aplikację Ustawienia, wybrać Wi-Fi, wybrać nazwy sieci, z którą jesteście połączeni, wybrać tryb Wi-Fi 6E i wyłączyć go. Jednak jak twierdzi Apple, to ustawienie pojawia się tylko w sieciach Wi-Fi 6E, które używają jednej nazwy sieci dla wszystkich pasm.

Nowy iPad Pro trafił do sprzedaży od środy i zawiera również chip M2, nową funkcję dla Apple Pencil, nagrywanie wideo ProRes i Bluetooth 5.3.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx