piątek, 19 lipca

Seria testów porównawczych nowego iPada Pro pojawiła się w Geekbench, a ich wyniki pokazują, że nowy, ośmiordzeniowy układ Bionic A12X to prawdziwa potęga.

Nowy iPad Pro uzyskał wynik w teście pojedynczego rdzenia na poziomie 5025, a w teście wielordzeniowym 18106, co czyni go zdecydowanie najszybszym iPadem w historii i porównywalnym nawet z wydajnością najnowszych 15-calowych modeli MacBooka Pro z sześciordzeniowymi procesorami Core i7 Intela.

Poniżej zestawienie porównujące wyniki Geekbench nowego iPada Pro i różnych innych modeli iPada, Maca i iPhone’a.

wyniki Geekbench iPad Pro

To, że nowy iPad Pro rywalizuje z wydajnością najnowszego 15-calowego MacBooka Pro z sześciordzeniowym procesorem Core i7 2,6 GHz robi wrażenie. Na wtorkowej konferencji w Brooklynie, Apple powiedział, że nowy iPad Pro osiąga o 90 procent szybszą pracę wielordzeniową w porównaniu z poprzednimi modelami, a wyniki Geekbench potwierdzają tę opinię. W rzeczywistości nowy wynik wielordzeniowy nowego iPada Pro jest o 94 procent wyższy niż w zeszłym roku.

Wyniki benchmarków potwierdzają również, że nowe modele iPada Pro mają 4 GB lub 6 GB pamięci RAM w zależności od konfiguracji. Na Twitterze znany programista Steve Troughton-Smith informował, że 6 GB pamięci RAM jest ograniczone do pojemności 1 TB, a 4 GB pamięci RAM znajdziemy w pojemnościach 64 GB, 256 GB i 512 GB.

Fakt, że nowe modele iPada Pro konkurują z niektórymi komputerami Mac z wyższej półki, może skłonić Apple do używania własnych chipów z serii ARM w niektórych komputerach Mac. Apple podobno planuje zrobić to już w 2020 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx