sobota, 24 października

Wraz z prezentacją nowego iPada, jedną z najbardziej niezwykłych informacji, którą ogłosił Apple było stwierdzenie, że nowy iPad będzie utrzymywał taką samą żywotność baterii jak iPad 2, pomimo obsługi sieci LTE i wyświetlacza Retina.

Jak to możliwe? Otóż nowe urządzenie zaopatrzono w niesamowitą baterię o pojemności 11 666 mAh. To solidne, bo około 70 procentowe  zwiększenie pojemności w porównaniu do iPada 2 posiadającego baterię 6,944 mAh. Nowy iPad utrzymuje ustalony standard 9 godzin pracy, nawet jeśli aktywnie korzystamy z LTE zamiast Wi-Fi. Jeśli teoretycznie włożylibyśmy taką baterię do iPada 2, to pracował by on prawie 17 godzin przy ciągłym podłączeniu do Wi-Fi.

A jak to się kształtuje w porównaniu z innymi tabletami z LTE? Cóż, Samsung twierdzi, że Galaxy Tab 10.1 z aktywnym LTE wytrzyma prawie 12 godzin ciągłego użytkowania z baterią 7000 mAh. O podobnym czasie działania informuje nas HTC Jetstream, który posiada baterię 7,300 mAh. Oczywiście, mamy tu do czynienia z rozdzielczością zaledwie 1280 x 800 pikseli, która pochłania zdecydowanie mniej energii, więc nadal Apple jest tu przodownikiem.

Oczywiście rzeczywiste dane o czasie pracy urządzenia pojawią się dopiero wtedy, kiedy pierwsze nowe iPady trafią w ręce użytkowników. Do tego czasu musimy trzymać kciuki i mieć nadzieję, że nawet z oszałamiającymi wyświetlaczem Retina, nowy iPad potrafi wywiązać się z obietnic o żywotności baterii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x