piątek, 12 kwietnia

 

Wszystko wskazuje na to, że w Wiadomościach, Poczcie i innych aplikacjach znaleziono nowy błąd związany z charakterystyczną kombinacja znaków, który może powodować wyłączenie iPhone’a, iPada, Maca i Apple Watch po otrzymaniu takiego ciągu znaków.

W tym konkretnym przypadku ciąg znaków obejmuje emoji włoskiej flagi wraz ze znakami w języku Sindhi i wygląda na to, że crash systemu nastąpi po otrzymaniu powiadomienia przychodzącego ze znakami powodującymi problemy.

Na podstawie informacji udostępnionych na Reddit ciąg znaków zaczął krążyć w Telegramie, ale został również znaleziony na Twitterze.

Tego rodzaju błędy powodujące restart urządzeń pojawiają dość często, a czasem stają się bardziej popularne, co prowadzi do tego, że znaczna liczba osób kończy się wadliwym działaniem iPhone’a, iPada lub Maca. Na przykład w 2018 roku krążył w internecie ciąg znaków w języku telugu, powodując awarię tysięcy urządzeń, zanim Apple rozwiązało problem w aktualizacji iOS.

Często nie ma sposobu, aby zapobiec awarii i zawieszeniu się sytemu po tych znakach po otrzymaniu ich od złośliwej osoby, a awarie nimi powodowane często powodują ponowne uruchomienie systemu operacyjnego, a w niektórych przypadkach konieczność przywrócenia urządzenia w trybie DFU.

Ostrzegamy zatem, żebyście byli świadomi, że taki błąd krąży, a dla tych, którzy są szczególnie zaniepokojeni ich skutkiem polecamy chwilowe wyłączenie powiadomień, który łagodzić jego skutki. Apple zazwyczaj naprawia te błędy w ciągu kilku dni do tygodnia. W testowanej obecnie wersji beta iOS 13.4.5 błąd już nie występuje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx