środa, 22 marca

iPhone 5SE

Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo wydał kolejną notę dla inwestorów, w której twierdzi, że następna generacja 4-calowego iPhone będzie wyposażona w tylną 12-megapikselową kamerę, w przeciwieństwie do 8-megapikselowej o której mówiono wcześniej.

Ale to nie wszystko. Kuo potwierdza również, że nowy 4-calowy iPhone będzie mieć podobną specyfikację sprzętową jak iPhone 6S, w tym chip A9 i NFC dla Apple Pay. Oczekuje się, że obudowa urządzenia będzie podobna do tej iPhone’a 5S, chociaż wyświetlacz może być lekko zaokrąglony tak jak w iPhone’ie 6 i nowszych.

Nowy, 4-calowy iPhone może również posiadać pamięć wewnętrzną 16GB i 64GB, Wi-Fi 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.2, wsparcie Live Photos oraz nieco większą baterię w porównaniu do iPhone’a 5S o pojemności 1642 mAh. 3D Touch pozostanie prawdopodobnie dostępne wyłącznie w iPhone’ie 6S i iPhone’ie 6S Plus jako cecha wyróżniająca te modele.

Dobrze poinformowany analityk nadal wierzy, że smartfon będzie kosztować w Stanach Zjednoczonych od 400 do 500 dolarów. Niższa cena powinna pomóc Apple wstrzelić się w niższy i środkowy segment cen i zwiększyć sprzedaż iPhone’a na rynkach wschodzących takich jak Chiny i Indie. Porównawczo, cena większego iPhone’a 6S zaczyna się od 649 dolarów.

KGI Securities spodziewa się, że całkowita ilość sprzedanych modeli 4-calowych iPhone’a urośnie 131% rok do roku do 37 mln sztuk w 2016 roku. Wszystko to dzięki mocy nowego 4-calowego modelu jak i przewidywanej o 50% obniżki cen iPhone’a 5S. Apple sprzedaje obecnie iPhone’a 5S za 450 dolarów bez umowy, dzięki czemu smartfon może wkrótce zostać obniżony do ceny 225 dolarów.

Kuo uważa również, że nadchodzący 4-calowy iPhone ogólnie nazywany teraz iPhone 5SE, może w rzeczywistości nazywać się „iPhone SE”. Rzekomemu następcy iPhone’a 5S nadano już wiele innych nazw w ostatnich miesiącach w tym „iPhone 6C”, „iPhone 5e” i „iPhone 5s Mark II”.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje nowego, 4-calowego iPhone’a, wraz z nowym, 9,7-calowym iPadem Pro i drobnymi aktualizacjami Apple Watch na prawdopodobnej konferencji 15 marca. Jeśli nie nastąpią żadne zmiany w ostatniej chwili to telefon mógłby trafić do sprzedaży już 18 marca. Nie przewiduje się składania wstępnych zleceń na ten model.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx