wtorek, 28 marca

Serwis DigiTimes poinformował dziś, że wysyłki zarówno iPada mini oraz wyczekiwanego iMac’a będą ograniczone w końcówce 2012 roku. W obu przypadkach czynnikiem ograniczającym jest produkcja wyświetlaczy.

Z raportu wynika, że panele do iPada mini mają niski poziom rentowności, szczególnie od jednego z dostawców Apple. W rezultacie, Apple może osiągnąć zaledwie 6 milionów z 10 milionowego celu jaki został postawiony iPadowi mini na czwarty kwartał 2012 roku.

Tymczasem dostawy nowo zapowiadanych komputerów iMac zostaną również ograniczane z powodu problemów z dostawami paneli od LG Displays. Dodatkowo, źródła poinformowały, że nowe modele iMac’ów wykorzystują panele pochodzące wyłącznie od LG. Firma miała opracować nowy proces produkcji masowej paneli do iMac’ów i ma z tego powodu ograniczone możliwości, co z kolei opóźnia dostawy.

Rentowność obu produktów nie osiągnie celów docelowych aż do pierwszego kwartału 2013 roku. Apple ogłosił wczoraj, że nowy iMac będzie w sprzedaży od piątku, 30 listopada, ale model 27 calowy będzie w sprzedaży dopiero w grudniu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx