sobota, 20 lipca

Chociaż Apple nadal pracuje nad poprawą nowych usług mapowych, które pojawiły się w iOS 6, Bloomberg donosi, że Apple zwolnił Richarda Williamsona, managera bezpośrednio odpowiedzialnego za projekt.

Richard Williamson, który nadzorował zespół mapowania, został zwolniony przez wiceprezesa Eddy’ego Cue, mówią ludzie, którzy nie mogą podać nazwiska gdyż informacja nie pojawiła się jeszcze publicznie. Cue, który przejął w zeszłym miesiącu część obowiązków zarządczych, poszukuje porad od zewnętrznych ekspertów mapowania w tym u providera map cyfrowych TomTom.

Jako część zmian na poziomie zarządczym, jakie Apple ogłosił w zeszłym miesiącu, szef iOS – Scott Forstall – opuści firmę w przyszłym roku, a jego obowiązki zostały przekazane do innych menedżerów. Eddy Cue został odpowiedzialnym za aplikację Mapy, jako dodatek do swoich obecnych segmentów w postaci iTunes Store, App Store, iCloud, iBookstore, iAd i Siri. Apple powierzył mu tą misję naprawy, aby pomóc rozwiązać problem bardzo krytykowanej usługi.

Mówi się, że Cue ma bardzo praktyczne podejście do aplikacji Mapy, a zwolnieniem Williamson’a prawdopodobnie chce zbudować własny zespół do rozwiązania wielu nieudanych kwestii tej usługi.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx