piątek, 19 lipca

Serwis iLounge opublikował dziś kolejny, bardzo ciekawy raport, podkreślając kilka ciekawych informacji jakie otrzymał na temat planów firmy Apple dotyczących nadchodzących urządzeń iOS.

Według raportu, nowe złącze dokujące w debiutującym iPhone’ie będzie zawierało tylko 8 pinów, w porównaniu do obecnego złącza 30 pinowego wykorzystywanego w bieżących urządzeniach, a nie 19 pinów o których wielokrotnie mówiło się w plotkach.

Według dwóch źródeł, nowe złącze dokujące posiada tylko 8 pinów, co jest pozornie sprzeczne z twierdzeniami o „16-pinowym” i „19-pinowym” złączu. […]

Oba nasze źródła są zgodne, że istnieje osiem pinów w nowej linii złącza dokującego, które równie dobrze może otrzymać w przyszłości inną nazwę.

Jedno ze źródeł iLounge twierdzi również, że nowy łącznik będzie zawierać kilka innych cech konstrukcyjnych, w tym także zdolność do podłączenia w urządzeniu w obu orientacjach, co eliminuje potrzebę określenia, która strona kabla jest przednia. Raport wspomina o standardzie Apple wykorzystywanym do zasilania swoich notebooków czyli MagSafe, ale prawdopodobnie bardziej w odniesieniu do opcji orientacji połączenia, a nie konkretnego twierdzenia, że nowe urządzenia iOS będą używały magnesów do mocowania.

W odrębnej notatce wspomniane jest również, że Apple pracuje nad dotąd nieznanymi funkcjami iOS 6, które korzystać mają z trybu łączności Bluetooth 4.0 dostępnego w najnowszych produktach Apple, aby zapewnić nowy poziom komunikacji między urządzeniami. Choć żadne szczegóły na temat tej funkcjonalności najwyraźniej nie zostały udostępnione, raport spekuluje o liczbie potencjalnych wdrożeń:

Nasze źródło twierdzi również, że Apple pracuje nad jeszcze nieujawnionymi funkcjami iOS 6, które będą działały jako pomost pomiędzy urządzeniami z Bluetooth 4.0. Funkcja pozwoli, powiedzmy, w przyszłości, aby iPod nano wyświetlił iMessage otrzymany na iPhone’a, notatkę głosową, która może być udostępniona za pośrednictwem iPhone’a, a nawet inicjować rozmowy telefoniczne za pośrednictwem własnych słuchawek.

Firma Apple zaprezentuje nową generację iPhone’a 12 września, a jego dostępność spodziewana jest w piątek, 21 września 2012.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx