czwartek, 18 lipca

W lutym serwis iMore był pierwszym źródłem twierdzącym, że Apple wprowadzi mniejsze złącze dokujące dla swoich urządzeń iOS. Obecnie, twierdzenie to jest wspierane przez wiele innych źródeł i dowodów w postaci wycieków części pokazujących znacznie mniejszy otwór w obudowie, w czymś co jest uważane za nową generację iPhone’a.

Ale pozostałe szczegóły dotyczące nowego złącza dokującego wciąż pozostają niejasne. Różne źródła informują o różnej liczbie pinów w nowym złączu w porównaniu do obecnego projektu 30-pinowego. TechCrunch był pierwszym, który twierdził, że nowy projekt będzie posiadał 19 pinów. Ich twierdzenie zyskało na wiarygodności, gdy Reuters powołał się na tą samą liczbę w zeszłym miesiącu. Inna liczba pinów pojawiła się dla odmiany w zeszłym tygodniu w raporcie iLounge, który twierdził, że w nowym złączu pojawi się zaledwie osiem pinów.

Niezależnie od dokładnej liczby pinów znajdujących się w nowej konstrukcji złącza dokującego, wydaje się, że sama wtyczka będzie jeszcze mniejsza niż pierwotnie sądzono. Francuska strona Nowehereelse.fr opublikowała dziś nowe zdjęcie dowodzące, że istnieje metalowy pierścień wewnątrz wycięcia obudowy nowego złącza dokującego.

Cel pierścienia nie jest obecnie znany, ale niektórzy mają nadzieję, że nowe złącze stacji dokującej firmy Apple będzie zawierać mechanizm łączący podobny do MagSafe używanego w komputerach przenośnych. Złącze podobne do MagSafe pozwalałoby użytkownikom na wkładanie przewodu ładowania w obu orientacjach i taką funkcjonalność zapowiadał zeszłotygodniowy raport iLounge.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jacob
jacob
11 lat temu

ok fajne to co jest na zdjeciu w myśl narysowanej strzałki to głośnik a nie złącze dokujące pozatym iphone wejscie sluchawkowe miał z góry a wejście na kabel z dołu

Michał
Michał
11 lat temu

jacob on porównuje że głośnik jest takiej samej wielkości jak złącze (tak przynajmniej mi się wydaje). Według mnie nowe złącze będzie na magnes tak jak w MacBook’u dlatego jest w okół ten srebrny pierścień.

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx