poniedziałek, 24 czerwca

Czy kiedykolwiek przyglądaliście się swojemu iPhone’owi, który próbuje załadować stronę internetową w słabym zasięgu Wi-Fi i zastanawialiście się dlaczego nie może przełączyć się automatycznie na 3G? W obecnie wersji iOS urządzenie nie może tego zrobić. Jeśli jesteś podłączony do sieci Wi-Fi to możesz korzystać tylko z sieci Wi-Fi. Ale w iOS 6 to się zmieni.

Wkrótce będziemy w stanie używać „Wi-Fi” oraz internetu z komórki, co pozwali automatycznie przejść do komórkowej transmisji danych kiedy zasięg Wi-Fi jest słaby.

W najnowszej wersji beta iOS 6, w menu Ustawienia odkryto nowy przełącznik „Wi-Fi Plus Cellular”. Według Apple, pozwala on aplikacjom na korzystanie z danych telefonii komórkowej podczas kłopotów z zasięgiem i sygnałem Wi-Fi. Kiedy włączymy tą opcję, urządzenie iOS powinno automatycznie rozpocząć korzystanie z komórkowej transmisji danych, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Ponadto, użytkownicy mogą określić, które usługi – w tym Dokumenty iCloud, FaceTime, iTunes – mogą korzystać z połączenia komórkowego. Prawdopodobnie, jeśli są one wyłączone, będą działać tylko przez Wi-Fi. To powinno pomóc zachować wykorzystanie danych sieci komórkowych do minimum.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx