niedziela, 25 września

autor: Ptak Warsaw Expo

Pojazdy przyszłości, inteligentny dom, elektryczne jednoślady, a może nowoczesne kino domowe? Nowości od ponad 350 uznanych marek zobaczymy podczas drugiej odsłony Electronics Show 2019.

W tym roku odwiedzający zobaczą m.in. najnowsze Audi E-tron i Tesla Model 3 Performance. Będą też elektryczne deskorolki od Skymaster, strefa dronów oraz rozgrywki e-sportowe z udziałem drużyn takich jak Actina PACT i Samsung PRIDE. Dzięki wirtualnej rzeczywistości zobaczymy też, jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie wybuchła druga wojna światowa.

– Nowe technologie coraz szybciej wkraczają do codziennego życia – podkreśla Antoni Ptak Jr., Dyrektor Targów – My poprzez targi dajemy możliwość ich prezentacji i przyspieszamy proces wchodzenia ich w życie – dodaje. Już w dniach 10-12 maja 2019 r. w Ptak Warsaw Expo startują największe w tej części Europy targi nowych technologii i elektroniki. Najwięcej atrakcji czeka w strefach Home & Hobby, Audio&Video&Foto, E-mobility, New Technologies, Smart Home oraz Start-up. Prawdziwą gratką dla odwiedzających są najnowsze pomysły inżynierów, które czekają na swój debiut na rynku. Już teraz można śmiało stwierdzić, że impreza zanotowała znaczny progres. – W porównaniu z poprzednim rokiem dwukrotnie zwiększyliśmy zarówno powierzchnię wystawienniczą, jak i liczba brandów. Szacujemy, że ponad 350 marek, które zaprezentują się w tym roku przyciągną do naszych hal ponad 30 tysięcy osób– prognozuje Antoni Ptak Jr.

Jak szacują eksperci, za dwa lata co ósmy mieszkaniec świata będzie miał regularny dostęp do aplikacji, treści i danych, które udostępniają platformy VR/AR. Natomiast rynek smart home urośnie w tym roku aż o jedną czwartą – wynika z najnowszych szacunków IDC. Eksperci szacują, że do sprzedaży trafi ponad 800 mln urządzeń, a to dopiero początek technologicznej rewolucji. Branża e-sportowa rośnie w zawrotnym tempie.

Miliony widzów, setki tysięcy graczy i walka o duże pieniądze. Jaka przyszłość czeka e-sport w Polsce i na świecie? Przekonamy się na zbliżającej się odsłonie targów Electronics Show 2019. E-sport ma około 191 mln stałych fanów – drugie tyle interesuje się rozgrywkami okazjonalnie. W najbliższych latach liczba entuzjastów ma wzrosnąć do 250 mln. – Liczby robią wrażenie, szczególnie, że popularność zyskują też polscy zawodnicy – zaznacza Antoni Ptak Jr., Dyrektor Targów Electronics Show 2019. Zainteresowanie przekłada się na globalne przychody w tym sektorze, które rok temu sięgnęły granicy 1 mld dolarów rocznie. Jeszcze dwa lata temu wynosiły blisko 700 mln dolarów.

Na tropie innowacji. Debaty i konferencje z udziałem ekspertów

Jakich urządzeń będziemy używać za kilkanaście lat? Które technologie zmienią nasze życie? Ruszyła rejestracja na konferencję Digital Future 2019. Przedstawiciele rządu, biznesu, organizacji pozarządowych oraz eksperci rynku ICT wspólnie zastanowią się, jak zmieni się nasze życie, gdy popularność zyskają kolejne nowe technologie.

W dyskusji wezmą udział m.in.:

  • Karol Okoński (pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa),
  • Krzysztof Głomb (prezes zarządu Stowarzyszenia Miasta w Internecie),
  • Krzysztof Silicki (zastępca dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji NASK),
  • Marcin Rosati (prezes zarządu Media Saturn Holding Polska)
  • Wanda Buk (podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji).

Aby wziąć udział w konferencji Digital Future 2019, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: Konferencja Electronics Show.

Targi Electronics Show zyskały również oficjalny honorowy patronat Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. – To nie tylko ważna informacja dla nas, organizatorów, ale także dla naszych wystawców – mówi Antoni Ptak Jr. Aby ułatwić rozmowy z zagranicznymi inwestorami i producentami, organizatorzy przygotowali specjalną strefę Hosted Buyers, w której uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnie zaaranżowanych spotkaniach biznesowych.

Już po raz drugi głównym partnerem międzynarodowych targów Electronics Show 2019 jest MediaMarkt. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających w Ptak Warsaw Expo już w dniach 10-12 maja? Szczegółowy program możecie znaleźć na stronie Electronics Show

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx