poniedziałek, 6 lutego

W ciągu ostatnich kilku miesięcy odkryto rosnącą liczbę odniesień do procesorów AMD w kodzie macOS Catalina, zaczynając od wersji 10.15.2 w listopadzie, a teraz kontynuując w wersji 10.15.4.

Biorąc pod uwagę, że komputery Mac używają obecnie procesorów Intel, odniesienia w naturalny sposób budzą spekulacje, że być może Apple planuje wypuścić komputery Mac z procesorami AMD, ale na razie nie jest to potwierdzone. Apple polega na AMD w grafice wybranych modeli MacBook Pro, iMac, iMac Pro i Mac Pro.

Wiele odnośników zawiera nazwy kodowe procesorów AMD APU, takich jak Picasso, Raven, Renoir i Van Gogh. APU lub Accelerated Processing Unit to marketingowy termin AMD na procesor i kartę graficzną na jednym układzie.

Kilka miesięcy temu raport tajwańskiej gazety Economic Daily News stwierdził, że Apple planuje zaprezentować gamingowego Maca na WWDC 2020. Jeśli plotki są prawdziwe, to możliwe, że taki Mac mógłby być wspierany przez procesor AMD APU, choć wielu graczy ma na ten temat sceptyczne zdanie.

Warto zauważyć, że nie słyszeliśmy żadnych plotek na temat komputerów Mac z procesorami AMD i możliwe jest również, że odniesienia dotyczą wyłącznie testów wewnętrznych, więc tego typu informacje należy przyjmować z odpowiednim dystansem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx