sobota, 28 maja

Apple został ukarany grzywną w wysokości 25 milionów euro przez francuski urząd ochrony konsumenta za celowe spowolnienie niektórych modeli iPhone’ów dzięki aktualizacji oprogramowania.

Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji, Konsumpcji i Zwalczania Oszustw (DGCCRF), która jest częścią ministerstwa gospodarki w tym kraju, stwierdziła, że Apple nie poinformował użytkowników, że aktualizacje iOS na starszych telefonach iPhone mogą spowolnić ich urządzenia.

Cała sprawa wybuchła po tym jak w 2017 roku Apple przyznał się, że spowalnia niektóre starsze iPhone’y ze zużytymi bateriami w okresach szczytowego zużycia energii, aby zapobiec nieoczekiwanym wyłączeniom.

U szczytu afery związanej z kontrowersyjnym spowalnianiem iPhone’ów, Apple przeprosił za brak komunikacji i zaoferował klientom dotkniętym problemem obniżoną cenę za wymianę baterii iPhone’a. Firma zawsze utrzymywała, że funkcja ta jest zaprojektowana tak, aby zachować jak najdłuższą żywotność iPhone’a i nie została wdrożona w celu wymuszenia aktualizacji.

Apple zaakceptował umowę z francuskim prokuratorem, aby zapłacić grzywnę w wysokości 25 milionów euro i opublikować komunikat prasowy na swojej stronie internetowej przez jeden miesiąc.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] druga grzywna jaką Apple otrzymuje od Francji w ostatnich miesiącach. W lutym Apple ukarano grzywną w wysokości 25 milionów euro za spowalnianie iPhone’ów, co było postrzegane jako forma „wymuszonego postarzania” ze względu na słabą komunikację […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x