niedziela, 26 marca

Steven Troughton-Smith udostępnił dziś nowe dowody pochodzące z iOS 12 potwierdzające fakt, że Apple jest bliski wprowadzenia iPada z Face ID.

Znany programista odkrył implementację systemu AvatarKit dla iPada, która jest oparta na funkcji Animoji firmy Apple.

 

 

Wcześniej tylko oprogramowanie iPhone’a X zawierało AvatarKit, który wymaga kamery TrueDepth do śledzenia twarzy w czasie rzeczywistym, więc fakt, że Apple umieścił ją w systemie iOS 12 beta, świadczy o tym, że iPad z podobnymi wymaganiami jest już bardzo blisko.

Pierwsze wskazówki w iOS 12 dowodzące, że Apple przygotowuje nowy wygląd iPada, pojawiły się w postaci udoskonalonych gestów na iPada, które są podobne do gestów na iPhone’ie X. Wskazują one na tablety następnej generacji z wycięciem na kamerę TrueDepth i brak przycisku Home. Już od dłuższego czasu plotki sugerują, że Apple pracuje nad nowym flagowym iPadem Pro, który przyjmie wiele elementów, które firma wprowadziła w iPhone’ie X. Mówi się, że urządzenie będzie miało cieńsze krawędzie, szybszy procesor, niestandardowy układ GPU firmy Apple i najważniejsze – aparat TrueDepth z obsługą uwierzytelniania twarzy Face ID.

Tajwańska strona Economic Daily News zasugerowała, że Apple wprowadzi iPada Pro z wyświetlaczem, który mierzy około 11 cali, co jest zgodne z raportami sugerującymi, że urządzenie może mieć cieńsze ramki. Uważa się, że nowy iPad Pro może posiadać większy rozmiar ekranu bez zwiększania fizycznych wymiarów tabletu.

Według Bloomberga, Apple ma zamiar wprowadzić nowego iPada „nieco ponad rok” po ostatniej aktualizacji iPada Pro, sugerując, że jego premiera nastąpi w okolicach września 2018 roku. Analityk TF International Securities, Ming-Chi Kuo twierdzi, że iPad Pro zostanie wydany w trzecim kwartale 2018 roku, co również oznacza premierę wrześniową.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx