sobota, 18 maja

Apple nie zaprezentuje nowej wersji Apple TV na przyszłotygodniowym evencie prezentującym nowego iPhone’a prognozuje serwis AllThingsD. Wcześniej w tym tygodniu, pojawiły się nieśmiałe doniesienia o „tajemniczych” przesyłkach, które miały zawierać teoretycznie nowe urządzenie Apple. 

Mimo spekulacji na temat nowego urządzenia Apple TV, Apple nie zaprezentuje żadnego nowego sprzętu w przyszłym tygodniu, twierdzą osoby znające plany firmy.

Powiedzieli oni także, że firma ulepszy oprogramowanie wewnątrz zestawu telewizji internetowej. Apple już zapowiedział, że wprowadzi swoją nową usługę iTunes Radio do Apple TV. Planowane jest także dodanie nowych treści, w tym od partnerów Disney i HBO.

Podczas beta testów systemów Mavericks i iOS 7, Apple również testował nowe oprogramowanie Apple TV. Aktualizacja 5.4 do Apple TV zawiera wsparcie dla iTunes Radio, a także pozwala użytkownikom kupować muzykę ze sklepu iTunes Store na Apple TV. Ponadto zawiera on tryb „Sali konferencyjnej” dla zastosowań biznesowych, łatwiejsze opcje konfiguracji, a także wsparcie wielu monitorów.

AllThingsD sugeruje, że zostaną wprowadzone także inne zmiany w oprogramowaniu, w tym nowa funkcja AirPlay.

Źródła podają, że jedna z nowych funkcji nad którą trwały prace pozwoli użytkownikom, którzy dokonali zakupu od od Apple odtwarzać tą zawartość na innych telewizorach poprzez system Airplay. Więc jeśli kupiłeś program telewizyjny lub film z iTunes Store firmy Apple, możesz go obejrzeć w domu przyjaciela, wywołując go na iPhone’ie i przekazać na Apple TV znajomego do strumieniowego odtworzenia go.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Apple aktywnie pracował nad wzmocnieniem swojej oferty Apple TV wprowadzając nowe kanały. Niestety część z nich nie trafia na urządzenia na rynku polskim, co znacznie zmniejsza funkcjonalność tego urządzenia. A szkoda. Miejmy jednak nadzieje, że zapowiadanie nowości trafią także do Polski.

Aktualizacja Apple TV zadebiutuje prawdopodobnie wraz z systemem iOS 7, która ma być oddany publicznie po wydarzeniu medialnym związanym z prezentacją iPhone’a już 10 września.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx