poniedziałek, 22 lipca

Apple przygotowuje się na wprowadzenie obsługi Bluetooth 5.2 do przyszłych urządzeń wynika ze zgłoszenia złożonego do bazy danych produktów Bluetooth SIG na początku tego miesiąca. Wśród innych możliwości może to służyć jako dowód przyszłych AirPods Pro z obsługą LE Audio.

Dokumentacja Apple odnosi się do podsystemu hosta Bluetooth 5.3, który prawdopodobnie jest przeznaczony dla przyszłych produktów. Jednak w rzeczywistości zgłoszenie prawdopodobnie odnosi się do Bluetooth 5.2, ponieważ wersje Bluetooth wymienione w zgłoszeniach Apple w bazie danych są z niejasnych powodów często o jeden numer wersji wyższe niż wersja, która jest obsługiwana na urządzeniu.

Na przykład słuchawki Beats Studio Buds są opisywane z Bluetooth 5.3, a faktycznie obsługują Bluetooth 5.2, podczas gdy wiele modeli iPhone’a i iPada jest opisywanych z Bluetooth 5.1 pomimo obsługi Bluetooth 5.0.

Pomijając całe to zamieszanie związane z numerami wersji, zastosowanie przez Apple Bluetooth 5.2 byłoby szczególnie korzystne dla AirPods, ponieważ specyfikacja obejmuje obsługę LE Audio z kilkoma ulepszeniami bezprzewodowego przesyłania dźwięku.

LE Audio jest częścią standardu Bluetooth LE o niskim zużyciu energii. Według The Verge zalety LE Audio dla słuchawek bezprzewodowych takich jak AirPods to m.in. lepsza jakość dźwięku, dłuższa żywotność baterii, możliwość podłączenia więcej niż dwóch par AirPods do jednego iPhone’a oraz możliwość podłączenia każdej, lewej i prawej słuchawki AirPods z osobna z własnym połączeniem Bluetooth z iPhonem, aby zapobiec rozsynchronizowaniu podczas odtwarzania dźwięku.

W lipcu Bluetooth SIG poinformował, że przewiduje zwiększenie dostępności produktów z obsługą LE Audio do końca 2022 roku. Oczekuje się, że Apple uruchomi drugą generację AirPods Pro do końca roku, ale okaże się, czy będą obsługiwać Bluetooth 5.2 lub LE Audio. Okaże się również, czy Apple doda obsługę LE Audio do Beats Studio Buds z aktualizacją oprogramowania układowego, biorąc pod uwagę, że te słuchawki douszne obsługują już Bluetooth 5.2.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx