środa, 21 lutego

Według informacji podanych przez Microsoft, firma zaoferuje w przyszłym roku nową, wieczystą wersję pakietu Microsoft Office dla komputerów Mac i Windows, która nie wymaga abonamentu.

„W drugiej połowie 2021 roku Microsoft Office pojawi się również w nowej, bezterminowej wersji dla systemów Windows i Mac” – powiedział Microsoft w poście na blogu zapowiadającym kolejną wersję swojego serwera Exchange, potwierdzając, że nowa wersja pakietu Office będzie dostępna z jednorazową płatnością w przyszłym roku.

W ostatnich latach firma wprowadziła pakiet Microsoft 365 oparty na subskrypcji (dawniej Office 365) jako sposób na uzyskanie dostępu do swojego pakietu produktywności, który obejmuje programy Word, Excel, PowerPoint i Outlook, a także serwery, takie jak Exchange, SharePoint i Skype dla firm.

Niektórych z tych aplikacji można używać bezpłatnie w trybie online z kontem Microsoft, ale użytkownicy nie mogą ich zainstalować na swoim komputerze, tak jak mogliby to zrobić w przypadku subskrypcji platformy Microsoft 365.

Rosnąca tendencja do oferowania oprogramowania na zasadzie subskrypcji sprawiła, że wielu użytkowników obawiało się, że Office 2019 będzie ostatnią bezterminową wersją dostępną za jednorazową opłatą, ale dzisiejsza informacja powinna rozwiać te obawy.

Firma Microsoft nie udostępniła jeszcze żadnych innych szczegółów dotyczących kolejnego wieczystego pakietu Microsoft Office dla komputerów Mac, więc nie znamy jeszcze ceny ani dokładnej daty premiery w 2021 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx