czwartek, 25 lipca

Zapewne codzienni użytkownicy Twittera zauważyli aktualizację, która pojawiła się wczoraj w App Store, ale postanowiliśmy o niej napisać, gdyż wzbudza wiele skrajnych emocji. Update pojawił się wczoraj i wprowadza całkowicie zmieniony interfejs graficzny w wersji przeznaczonej dla iPhone’a i iPoda touch.

Nowa wersja aplikacji została podzielona na cztery sekcje, przez co nawigacja w programie powinna być łatwiejsza. Są to kolejno: Home, Connect, Discover i Me. Home zawiera nasz timeline, czyli wszystkie wpisy obserwowanych osób. Na górze ekranu znajduje się przycisk do wysyłania nowych tweetów – mechanizm ten nie uległ jednak żadnej zmianie. Usunięto gest przesunięcia po wiadomości, by wywołać szybkie menu pozwalające na interakcję z danym wpisem. Zamiast niego jesteśmy zmuszeni wybrać wiadomość, a dopiero po przejściu do kolejnego ekranu mamy dostęp do przycisków odpowiedzi, cytowania, retweetowania czy oznaczenia tweeta jako ulubionego. Samo wyświetlanie pojedynczej wiadomości jest za to bardziej czytelne.

Kolejna sekcja – Connect – podzielona jest na dwie zakładki. Interactions zawiera wszystkie odpowiedzi na nasze tweety, natomiast Mentions pokazuje wszystkie wiadomości, w których zostaliśmy wspomniani, retweetowani lub zacytowani. Ponadto można w niej znaleźć informacje o dodaniu nas do listy lub o dodaniu naszego tweeta do ulubionych. Discovery zawiera z kolei sugestie osób, które możemy śledzić, umożliwia też wyszukiwanie użytkowników oraz wzmianek według hashtagów. Ponadto w zakładce tej znajdują się skrótowe informacje na najczęściej omawiane na Twitterze tematy. Ostatnia zakładka – Me – pokazuje informacje o naszym profilu. Możemy wysyłać stamtąd bezpośrednie wiadomości, obserwować, ile postów zamieściliśmy czy też ilu użytkowników śledzimy.

Aplikacja Twitter jest uniwersalna i darmowa, możecie pobrać ją tutaj.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0qqDy5BmYKE

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx