środa, 17 lipca

Serwis Businessweek opublikował artykuł na temat kierunku w jakim zmierza przyszłość telewizorów obsługiwanych funkcjami głosowymi. Zamieszanie wokół tego tematu wywołały pogłoski na temat planów firmy Apple dotyczących wypuszczenia telewizora sygnowanego logiem jabłka. Niektórzy uważają, że może on być zintegrowany z asystentem głosowym Siri, a jego produkcja jest już w toku:

„Jeśli pogłoski okażą się prawdziwe, Apple planuje do 2013 roku wydać telewizor z funkcją rozpoznawania głosu Siri skierowany do salonów ich użytkowników. Microsoft (MSFT) już tam jest za pośrednictwem konsoli Xbox 360, Samsung Electronics, LG i Sharp pracują nad obsługą funkcji głosowych do swoich telewizorów, dekoderów i podobnych produktów.”

Businessweek sugeruje, że polecenia głosowe są naturalnym kolejnym krokiem w rozwoju technologii i wniosą dużą poprawę w stosunku do aktualnych potrzeb i rozwiązań. Jacob Nielsen z Nielsen Norman Group mówi dalej: „Wszystko byłoby lepsze, niż to co mamy teraz.”

Przyszłe piloty do telewizora będą wyglądać bardziej jak iPhone niż tradycyjny pilot, z ewentualnym jednym przyciskiem do aktywowania mikrofonu i funkcji głosowych. Inne firmy pracują nad rozwiązaniem umieszczenia w salonie mini-mikrofonów eliminując w ten sposób pilota całkowicie. Nuance sugeruje, że 5% telewizorów może być sterowanych głosem już w Boże Narodzenie 2012 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx