niedziela, 19 maja

Instagram

Facebook zorganizował dziś konferencję prasową w swoim kampusie Park Menlo przedstawiając nowe możliwości przechwytywania wideo w swojej popularnej aplikacji do udostępniania zdjęć – Instagram, którą Facebook nabył w kwietniu ubiegłego roku.

Zgodnie z oczekiwaniami, Instagram będzie wspierał teraz możliwość nagrania krótkiego pliku wideo przesłane, ustawiając go jako poważnego konkurenta dla aplikacji Vine Twittera, która pozwala użytkownikom na nagrywanie i udostępnianie sześciu sekund materiału wideo.

Aby korzystać z nowych możliwości wideo, użytkownik musi dotknąć ikonki przechwytywania w której mamy teraz dostępną nową ikonę wideo do aktywacji tego trybu. Przytrzymanie ikony wideo umożliwia użytkownikom nagrać do 15 sekund filmu, czyli ponad dwukrotnie więcej niż czas, który daje Vine.

Tak jak w przypadku Vine, użytkownicy Instagramu mogą uchwycić kolaże wideo, nagrywając kilka sekund materiału filmowego w różnym czasie, zmieniając pomiędzy nagraniami czas lub ujęcie nagrania. Instagram daje także kilka prostych narzędzi do edycji, dzięki czemu użytkownicy mogą usunąć niepotrzebne fragmenty.

Oprócz intuicyjnych narzędzi do edycji, Video na Instagram zawiera 13 nowych, niestandardowych filtrów, które zostały zaprojektowane specjalnie dla funkcji wideo plus opcję „Cinema”, który jest kinową stabilizacją filmu. W przeciwieństwie do filmów na Vine, filmy w Instagramie odtwarzane są tylko raz w kanale, a nie w pętli. Filmy będą miały swoją okładkę i będą wyświetlane wraz ze zdjęciami.

Nowo zaktualizowany Instagram w wersji 4.0 z opcją wideo jest już dostępny za darmo w App Store.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx