środa, 22 maja

Na niedługo przed spodziewaną prezentacją linii iPhone’a 14 na konferencji Apple 7 września pojawiła się fala atrap pochodzących z Azji twierdzących, że pokazują nowe opcje kolorystyczne iPhone’a 14 Pro, w tym nowe niebieski i fioletowy kolor.

Zdjęcia atrap iPhone’a 14 Pro zostały po raz pierwszy udostępnione na Weibo i pokazują podobne opcje kolorystyczne w kolorze złotym, grafitowym i srebrnym z ostatnich lat. Dwie inne opcje kolorystyczne przedstawione na obrazku są nowością w obecnej ofercie iPhone’ów Pro: ciemnofioletowy i niebieski. Oddzielny, mocno przycięty obraz, który pojawił się również wcześniej, wydaje się przedstawiać modele iPhone 14 Pro w tej samej gamie kolorów.

Warto zauważyć, że paski antenowe w modelu złotym i fioletowym kontrastują z ramką ponieważ są białe, w przeciwieństwie do iPhone’ów w poprzednich latach. Nie jest jasne, czy urządzenia na dolnym zdjęciu są oryginalnymi modelami iPhone’a 14 Pro, czy po prostu atrapami, chociaż te ostatnie mogą być bardziej prawdopodobne, biorąc pod uwagę ilość atrap iPhone’a 14 Pro, które są obecnie w obiegu.

weibo-iphone-14-kolory

Na początku tego roku pojawiła się plotka z Weibo mówiąca, że ​​zarówno modele iPhone 14 jak i iPhone 14 Pro będą dostępne w nowym fioletowym kolorze. Plotka twierdziła, że opcja koloru, prawdopodobnie dla iPhone’a 14 Pro, to unikalne wykończenie, które zmienia ton w zależności od warunków oświetleniowych. Opcja koloru fioletowego dla iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro wydaje się wiarygodna, biorąc pod uwagę, że Apple wprowadził fioletowego iPhone’a 12 i iPhone’a 12 mini w połowie cyklu w kwietniu zeszłego roku, co spotkało się z pozytywną reakcją klientów, a 24-calowy iMac, iPad mini szóstej generacji i iPad Air piątej generacji są również dostępne w kolorze fioletowym.

Plotka sugeruje, że iPhone 14 i iPhone 14 Pro wejdą na rynek z taką samą liczbą opcji kolorystycznych, jak ich poprzednicy. Zatem wprowadzenie nowych kolorów oznaczałoby jednocześnie usunięcie jakiś istniejących. Kolorami wycofanymi byłby fioletowy i zielony dla iPhone’a 13 oraz górski błękit i alpejska zieleń dla iPhone’a 13 Pro.

Nie jest jasne, czy unikalne fioletowe wykończenie ma aktywnie działać jak kalejdoskop, zmieniając się w zależności od warunków oświetleniowych, czy po prostu zastosuje technikę kryjącą się za górskim błękitem iPhone’a 13 Pro, która różni się wyglądem bardziej od innych opcji kolorystycznych. Dzieje się tak dlatego, że Apple zastosował nowy proces produkcyjny wyłącznie dla górkiego błękitu, który wykorzystuje „wiele warstw metalicznej ceramiki w skali nanometrycznej nakładanej na powierzchnię w celu uzyskania oszałamiającego i trwałego wykończenia”.

Krótki film z atrapą iPhone’a 14 Pro, pokazujący większe wybrzuszenie tylnej kamery i przesuniętą przednią kamerę, zgodnie z dotychczasowymi pogłoskami o urządzeniu, daje również bliższe spojrzenie na nowy ciemnofioletowy kolor.

Oczywiście atrapy zwykle nie odzwierciedlają dokładnie tego, jakie opcje kolorystyczne przygotowuje dla nas Apple. Atrapy służą do wyświetlania, demonstrowania i testowania akcesoriów, takich jak etui, więc starają się zapewnić stosunkowo dokładny substytut rzeczywistego urządzenia fizycznego. Pochodzące głównie od niezweryfikowanych użytkowników mediów społecznościowych w Chinach, wiele z tych informacji nadal więc traktować z pewnym sceptycyzmem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx