piątek, 4 grudnia

iPhone 6 koncepcja

Lubimy wyszukiwać dobre koncepcje iPhone’a. Nie dlatego, że być może mogą się pojawić, ale podoba nam się to jak graficy wyobrażają sobie te urządzenia w przyszłości. Niektóre z nich są oczywiście mocno przesadzone i nierealne, wyposażone w składane ekrany i klawiatury z projekcją laserową, podczas gdy inne, takie jak te opracowywane przez Martina Hajka są bardziej zgodne z tym czego możemy się spodziewać od Apple.

Ta dzisiejsza, pochodząca od Gonçalo i João Madureira, ma trochę cech realnych, ale wciąż jest to tylko fantazja.

A co potencjalnie by mógł posiadać iPhone 6. Oczywiście czytnik linii papilarnych wprowadzony w modelu 5S. Ten widoczny tutaj miałby być przeprojektowany jako element dotykowy, pozbawiony metalowego pierścienia wokół i znów z charakterystycznym kwadratem wpisanym w jego środek. Cóż, wydaje mi się to średnio realne aby Apple po raz kolejny miał zmienić technologię tego przycisku, nie mniej sam przycisk wydaje się jednak ładniejszy.

iPhone 6 koncepcja

Co więcej. Oczywiście ekran. To na co wielu użytkowników czeka i o czym coraz częściej mówią plotki to właśnie większy ekran. Tutaj ma on 4,6 cala i wykonany jest w technologii „od krawędzi do krawędzi”. Wygląda super, ale z punktu widzenia inżynierii – obecnie niemożliwe. I na koniec jeszcze rozdzielczość tego ekranu: 1080 x 1920. Oczywiście Full HD na ekranach smartfonów istnieje. Jednak na 4,6-calowym panelu oznaczałoby to zwiększenie gęstości pikseli do 450 ppi. To o 124 piksele na cal więcej niż w iPhone’ie 5/5s. I po co? Powyżej pewnej gęstości (uważanej za 300 ppi) nasze oko i tak nie będzie w stanie tego odróżnić.

Co gorsze: więcej pikseli oznacza większą moc. Większa moc oznacza większą baterię. Większa bateria oznacza większy telefon. A ten telefon miałby być cieńszy od iPhone’a 5/5s przy tej samej wysokości i szerokości.

Muszę przyznać, że koncepcja naprawdę mi się podoba. I choć nie jest realistyczna, gdyż w żaden sposób nie jest powiązana z możliwymi cechami tego jak będzie wyglądał przyszłoroczny iPhone 6 to jednak rozbudza naszą wyobraźnię.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
7 lat temu

Czy tylko dla mnie 4 calowy ekran jest w sam raz i nie chce nic wiekszego?

mgmiter
mgmiter
Reply to  Michal
7 lat temu

pewnie że 4 cale są wystarczające. Wiadomo że można powiększać i powiększać tylko jaka jest tego granica. W końcu można telefon musi być podręczny

Aron
Aron
7 lat temu

Nie tylko dla Ciebie! Dla mnie nawet 4 była w sam raz.

Mat
Mat
7 lat temu

Na pewno by wiele zyskali gdyby stworzyli wydajną, długo trzymającą baterię.

Mat
Mat
7 lat temu

No i jeszcze dioda powiadomień.

5
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x