wtorek, 27 lutego

Jak informuje CNET, Honda ma wypuścić pierwszy motocykl dostarczany z CarPlay. Nowy motocykl Honda Gold Wing model 2018 wyposażony jest w 7-calowy wyświetlacz LCD, który obsługuje funkcję CarPlay, podobnie jak standardowa deska rozdzielcza w samochodzie.

IPhone można podłączyć do motocykla przez USB w bagażniku lub w schowku przy zbiorniku, a następnie uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem panelu dotykowego. Aby używać CarPlay w Gold Wing, wymagany jest zestaw słuchawkowy Bluetooth.

Według CNET CarPlay w Gold Wing działa dobrze i może być sterowany przez lewą manetkę lub sterownik obrotowy na zbiorniku.

Tak, trzeba podłączyć zestaw słuchawkowy Bluetooth, wymagany przez Apple, który jest trochę frustrujący, ponieważ większość interakcji z CarPlay nie wymaga głosu. Mimo to, kiedy już działa, działa dobrze, sterowany czterokanałowy kontroler w lewym uchwycie lub za pomocą środkowego, obrotowego sterownika na zbiorniku – chociaż szczerze mówiąc, nie mogę zasugerować korzystania z niego podczas podróży. Mimo to, inteligentna nawigacja i dostęp do mediów na motocyklu jest świetny.

Nowa Honda Gold Wing jest lżejsza niż starszy model i wyposażona jest w silnik o pojemności 1800 cc, z podwójnym wahaczem w przednim zawieszeniu. CNET mówi, że jest węższy i bardziej atrakcyjny, ale ma dużo mniej przestrzeni ładunkowej niż poprzednik. Dodatkowe informacje na temat specyfikacji można znaleźć na stronie internetowej Honda.

Ceny Hondy Gold Wing z 2018 roku zaczynają się od 23 500 dolarów, a motocykl będzie dostępny w sprzedaży od lutego 2018 roku.

CarPlay jest teraz dostępny w ponad 200 pojazdach pochodzących z szerokiego kręgu producentów, a funkcja dostępna jest również w wielu rozwiązaniach car-audio firm trzecich. Wraz z motocyklami, CarPlay jest również dostępny w niektórych nowych ciężarówkach Volvo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx