niedziela, 19 maja

Począwszy od iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey, użytkownicy z płatnym planem przestrzeni dyskowej iCloud+ mogą spersonalizować swój adres e-mail z domeną iCloud za pomocą niestandardowej nazwy domeny, którą posiadają, a funkcja jest teraz dostępna w wersji beta.

niestandardowa domena email iCloud+

Subskrybenci płatnego konta iCloud+ zainteresowani skonfigurowaniem niestandardowej domeny e-mail mogą odwiedzić stronę beta.icloud.com, wybrać „Ustawienia” a następnie „Zarządzaj” w sekcji „Niestandardowa domena email”. Użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości e-mail w maksymalnie pięciu domenach niestandardowych, a członkowie rodziny mogą mieć do trzech adresów e-mail na domenę.

Po wprowadzeniu domeny niestandardowej w witrynie iCloud użytkownicy mogą dodawać adresy e-mail, których aktualnie używają w domenie. Według Apple użytkownicy mogą również tworzyć nowe adresy e-mail po zakończeniu konfigurowania domeny za pomocą iCloud. Pamiętajcie, że żadne niestandardowe adresy e-mail nie mogą być używane z innym identyfikatorem Apple ID.

Jeśli przegapiliście ogłoszenie tej usługi na WWDC w czerwcu, to iCloud+ to nowy branding Apple dla płatnej pamięci masowej iCloud w połączeniu z nowymi funkcjami takimi jak „niestandardowa domena email” oraz „ukryj mój adres email”. Funkcje iCloud+ są dostępne w planach przestrzeni dyskowej iCloud bez dodatkowych kosztów, ale tylko tych płatnych. Ich ceny wynoszą 3,99 zł miesięcznie za 50 GG, 11,99 zł miesięcznie za 200 GB lub 39,99 zł miesięcznie za 2 TB.

Możliwość używania niestandardowego adresu e-mail dla iCloud nie jest powiązana z funkcją „ukryj mój adres email”. Ta druga umożliwia użytkownikom stworzenie unikalnych, losowych adresów e-mail, które przekierowują do ich osobistej skrzynki odbiorczej, dzięki czemu mogą wysyłać i odbierać wiadomości e-mail bez konieczności udostępniania swojego prawdziwego adresu e-mail.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx