sobota, 25 maja

Już w 2016 pojawiły się plotki, jakoby Apple chce wprowadzić swoją własną platformę wiadomości iMessage również na Androida. Wkrótce potem Apple rozwiał te plotki i wyjaśnił dlaczego nie zamierza tego robić i od tego momentu informacje z tym związane całkowicie ucichły.

Teraz po kilku latach istnieje szansa, że użytkownicy Androida będą mogli jednak wysyłać wiadomości iMessage za sprawą nowej aplikacji „Beeper„. Beeper to aplikacja łącząca w sobie 15 różnych platform do czatowania w jednej skrzynce dając możliwość wysyłania iMessage z telefonów z Androidem.

Twórcą aplikacji jest zespół w skład którego wchodzi m.in. były dyrektor generalny Pebble, Eric Migicovsky. Umożliwia ona użytkownikom integrację szeregu usług komunikacyjnych w tym WhatsApp, SMS, Signal, Telegram, Slack, Twitter, Skype, Hangouts, Discord, Instagram i Facebook Messenger w pojedynczą skrzynkę odbiorczą. Najbardziej jednak zaskakujące jest wsparcie dla iMessage firmy Apple, ponieważ jest ono oficjalnie dostępne tylko na urządzeniach Apple.

Aplikacja „wykorzystuje pewne obejścia”, aby to osiągnąć, a często zadawane pytania na stronie internetowej ujawniają, że jako pomost potrzebny jest zawsze podłączony do sieci komputer Mac z aplikacją Beeper co może być pewnego rodzaju utrudnieniem.

Aplikacja jest oparta na protokole przesyłania wiadomości Matrix typu open source. Chociaż jasnym celem krótkoterminowym jest ułatwienie czatowania w różnych usługach, Migicovsky omówił perspektywę stopniowego przechodzenia wszystkich użytkowników do Matrixa, zamiast po prostu używać go jako pomostu między usługami.

Beeper będzie usługą abonamentową kosztującą 10 dolarów miesięcznie i będzie dostępny w systemach macOS, Windows, Linux, iOS i Android. Potencjalni użytkownicy mogą poprosić o wcześniejsze zaproszenie do aplikacji na stronie Beeper.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx