środa, 17 lipca

Apple w iOS 14.3 usprawnia proces dostosowywania ekranu głównego, upraszczając sposób działania skrótów do aplikacji. Wraz z uruchomieniem systemu iOS 14 użytkownicy szybko odkryli, że skróty można wykorzystać do zastąpienia tradycyjnych ikon aplikacji w celu stworzenia całkowicie spersonalizowanego wyglądu ‌Ekranu głównego‌.

Niestety, pomimo tego, że takie stworzone na nowo za pomocą skrótów ekrany główne wyglądały fantastycznie, to korzystanie z nich nie było idealne, ponieważ uruchomienie aplikacji za pomocą skrótów wymagało krótkotrwałego otwarcia aplikacji Skróty, spowalniając proces otwierania końcowej aplikacji. W iOS 14.3 beta 2 już tak nie jest, ponieważ skróty nie muszą już przechodzić przez aplikację Skróty.

Jak odkryli użytkownicy Reddit po zainstalowaniu najnowszej wersji beta iOS 14.3, uruchomienie aplikacji przez Skróty na ‌ekranie głównym‌ powoduje wyświetlenie banera u góry ekranu, ale pełna aplikacja Skróty nie otwiera się. Pozwala to na znacznie szybsze uruchomienie docelowej aplikacji.

 

Uproszczenie procesu otwierania skrótów z ‌Ekranu głównego będzie mile widzianą zmianą dla tych, którzy zdecydowali się dostosować swoje ekrany główne za pomocą całego zestawu niestandardowych ikon i znacznie uprzyjemni korzystanie z nich.

Finalna wersja iOS 14.3 pojawi się najprawdopodobniej jeszcze w grudniu tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx