piątek, 24 marca

No Hands Michelle Vandy

Projektantka Michelle Vandy musiała zmierzyć się z innymi możliwościami tworzenia po tym, jak straciła możliwość posługiwania się rekami na skutek wystąpienia nawracającego schorzenia dłoni i nadgarstka wskutek używania klawiatury ( tzw. zespołu RSI). Na swoim profilu Core77, Vandy wyjaśnia jak nauczyła się rysować i projektować przy użyciu własnego nosa i gładzika Magic Trackpad od Apple.

Siedziałem w swoim pokoju późnym wieczorem grzebiąc w tym zewnętrznym touchpadzie który leżał na biurku i bez dłuższego zastanawiania podniosłam go na wysokość oczu i dotknęłam nosem. „Kliknęłam”. Spróbowałam coś przesunąć – to działa! Otworzyłam Photoshopa z drżącymi palcami, ponieważ nie otwierałam go od miesięcy! Odkryłam jeszcze więcej możliwości trzymając trackpad koło mojego nosa i przesuwając w lewo i w prawo, w górę i w dół, a ruchy te stały się dla mnie naturalne.

Vany wykorzystuje połączenie statywu Manfrotto, Magic Trackpad i głowicy statywu z rzepami do zamocowania trackpada na górze. Nie trzeba było długo czekać, żeby dostosować się do nowego sposobu rysowania, a rezultaty są oszałamiające.

vandy-image

Możesz przeczytać więcej o jej historii na stronie internetowej www.looknohands.me i sprawdzić demo jej malarstwa na filmie poniżej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx