poniedziałek, 27 maja

Podczas październikowej konferencji, Apple przybliżył czas pojawienia się w sprzedaży przeprojektowanego komputera Mac Pro na grudzień. Choć miesiąc się już rozpoczął, wciąż nie znamy bardziej konkretnej daty premiery. 

Niemiecki sprzedawca Conrad Electronic rozpoczął już teraz przyjmowanie wstępnych zamówień na dwie konfiguracje nowego komputera Mac Pro, powołując się na datę premiery w poniedziałek, 16 grudnia.

Nie jest jasne, na podstawie czego sklep opiera swoją dostępność produktów, ale wydaje się być pierwszym, który podał konkretną datę startu sprzedaży w sklepach detalicznych i której mogą wyczekiwać potencjalni klienci. Dostępność nowych Mac Pro jest prawdopodobne ograniczona przez nowe procesory Intel Ivy Bridge-EP, które to choć oficjalnie zostały zaprezentowane już we wrześniu, to najwyraźniej mają bardzo powolny start szerszej produkcji.

Czas przedświąteczny także może być czynnikiem mniej korzystnym dla wprowadzenia profesjonalnych komputerów Mac Pro. Apple zdecydowanie bardziej kładzie teraz nacisk na sprzedaż urządzeń, które w większym stopniu mogą stać się prezentem świątecznym. Sugeruje to także specjalnie dostosowana strona sklepu internetowego Apple Store Online.

Jeśli nawet komputer miałby się pojawić w grudniu, to nie jest jasne jakie zapasy nowych Mac Pro będzie posiadał Apple w chwili premiery. Jeśli dostawy są mocno ograniczone, to data wysyłki może szybko przesunąć się na początek 2014 roku, a tylko niewielka liczba urządzeń trafi do sprzedawców detalicznych i klientów przed końcem roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx