czwartek, 16 września

Sąd w Dusseldorfie podtrzymał wyrok zakazu sprzedaży Samsunga Galaxy Tab 10.1 wydany 9 sierpnia. Odwołanie Samsunga zostało prawie w całości odrzucone. Analizy sierpniowego postanowienia sugerowały, że tablet koreańskiego giganta zostanie wycofany ze sklepów w całej Unii Europejskiej. Sędzina Johanna Brueckner-Hofmann zadecydowała jednak inaczej i dzisiejsza decyzja będzie dotyczyć jedynie rynku niemieckiego. Można jednak wnioskować, że wyrok sądu w Dusseldorfie może przyśpieszyć analogiczne postępowania w innych krajach.

Według Johanny Brueckner-Hofmann, design tabletu nie musi wymagać kopiowania wyglądu, który chroniony jest przez patenty Apple. Galaxy Tab 10.1 wygląda podobnie do iPada i to właśnie ten fakt uznano za główny czynnik przemawiający przeciwko Samsungowi.

Samsung twierdzi, że będzie odwoływał się od wyroku, zarzucając decyzji Niemiec „poważne ograniczenia możliwości wyboru dla konsumentów” oraz „ograniczanie innowacyjności projektu i postępu w tej branży”. Niemiecki sąd nie podjął decyzji, czy urządzenie Samsunga narusza patenty Apple. „Nasza sprawa nie ma nic wspólnego ze znakami towarowymi lub patentami na technologie,” powiedział sędzia. Apple twierdzi, że tablet Samsunga ściśle naśladaduje iPada.

Nie wiadomo, jaki wpływ będzie miało dzisiejsze orzeczenie sądu na próby zablokowania tabletu Galaxy 10,1 w Australii i Japonii. Decyzja sądu w Australii spodziewana jest jeszcze w tym miesiącu, podczas gdy skarga Apple w Japoni dopiero trafiła do sądu w Tokio.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wapno
wapno
10 lat temu

Jeśli chce kupić fiata zamiast volkswagena, to go i tak kupię bo mi się podoba. Fiaty z mocy prawa nie są towarem reglamentowanym lub nielegalnym. Gdyby hipotetycznie zakładając zdarzyło się, że volkswagen wniósłby o zawieszenie sprzedaży fiata tylko z tego powodu, że ona ma również komplet szyb i kierownicę ze skóry, to w żaden sposób nie zmieniłoby to mojego zdania. Co najwyżej utrudniłoby zakup fiata na lokalnym rynku. I oto właśnie chodzi min ogryzkowi. Dwa tablety różnych firm obok siebie do możliwość wyboru. To czego nie ma Ipad2 posiada w standardzie SGT 10.1. Na takie funkcjonalności czekali użytkownicy Androida 3.0,… Czytaj więcej »

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x