sobota, 13 lipca

Wraz z wydaniem w zeszłym miesiącu odświeżonych modeli MacBooka Pro, niektórzy użytkownicy nowych sprzętów zaczęli żalić się na forum społeczności Apple i YouTube na sporadyczne trzaski z wbudowanych głośników.

Trzaski pojawiają się spontanicznie podczas odtwarzania dźwięku zarówno w modelach 13-calowych i 15-calowych, w oparciu o kilka filmów udostępnionych przez klientów. Jak to w przypadku takich problemów, w grę wchodzi wiele możliwych przyczyn, przez co trudno dokładnie określić, co może być istotą problemu.

Niektórzy klienci napotykają problem podczas odtwarzania muzyki z iTunes, podczas gdy inni są dotknięci trzaskami podczas korzystania z GarageBand lub odtwarzania filmów z YouTube. Niektórzy użytkownicy słyszą trzaski podczas uruchamiania systemu Windows za pomocą Boot Camp. Nie jest jasne, czy trzeszczenie ogranicza się do określonych dźwięków lub częstotliwości.

Kilka lat temu niektórzy użytkownicy doświadczali podobnego trzasku z wbudowanych głośników w MacBooku Pro z 2016 roku, często podczas uruchamiania systemu Windows za pomocą Boot Camp. Trzeszczenie było tak głośne, że często trwale uszkadzało głośniki, w wyniku czego MacBook Pro musiał zostać naprawiony lub wymieniony. Wtedy w ciągu kilku dni Apple potwierdził problemy w dokumencie pomocy technicznej i opublikował zaktualizowane sterowniki audio dla Boot Camp.

Problem z głośnikiem w tegorocznych komputerach MacBook Pro nie wydaje się tak szeroki, ani powszechny, jednak pojawiło się wystarczająco dużo skarg, że chcieliśmy zwrócić uwagę na tę kwestię w interesie zainteresowanych.

Co najmniej jeden użytkownik twierdzi, że problem został rozwiązany w najnowszej wersji beta macOS Mojave, co jest niepotwierdzone. Inny użytkownik twierdził, że inżynierowie Apple zajmują się tą sprawą. Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Oczywiście w przypadku produkcji milionów nowych urządzeń MacBook Pro niewielki procent może mieć wadliwe głośniki, ale wydaje się, że jest to problem, który, miejmy nadzieję, może zostać rozwiązany w przyszłej aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx