sobota, 22 czerwca

Szereg właścicieli nowego iPhone’a XS i iPhone’a XS Max informuje na forum społeczności wsparcia Apple, że ich urządzenia nie mogą rozpocząć ładowania gdy kabel Lightning jest podłączony, a ekran jest wyłączony.

Podobnie jak w przypadku innych takich problemów, doświadczenia użytkowników są różne. W większości przypadków iPhone XS lub iPhone XS Max rozpoczyna ładowanie po tym, jak użytkownik wybudzi urządzenie, dotykając ekranu. Jednak niektórzy użytkownicy zgłaszają, że muszą wybudzić iPhone’a, odłączyć i ponownie podłączyć kabel Lightning, aby rozpocząć proces ładowania.

W rzadkich przypadkach iPhone przestaje reagować całkowicie po podłączeniu kabla Lightning, gdy ekran jest wyłączony.

Lewis Hilsenteger zademonstrował ten problem na swoim popularnym kanale YouTube, Unbox Therapy, podłączając kabel Lightning do jednego iPhone’a X, czterech iPhone’ów XS i czterech iPhone’ów XS Max. Podczas gdy iPhone X zaczął się ładować, wygląda na to, że dwa iPhone’y XS i trzy iPhone’y XS Max niestety nie.

Nie jest jasne, jak powszechna jest obecnie ta kwestia, ale nie dotyczy na pewno wszystkich. Niektórzy użytkownicy spekulowali, że problem może dotyczyć trybu ograniczonego dostępu USB, wprowadzonego w iOS 11.4.1, który uniemożliwia telefonowi iPhone’a, iPada lub iPoda touch komunikację z akcesoriami USB przez złącze Lightning, jeśli minęła godzina lub dłużej od czasu kiedy urządzenie po raz ostatni było odblokowane.

W komentarzach do filmu na YouTubie dotyczących niektórzy użytkownicy twierdzą, że doświadczają tego samego problemu na starszych iPhone’ach i iPadach, więc istnieje spora szansa, że jest to problem z oprogramowaniem, który można rozwiązać w przyszłej aktualizacji iOS 12. W międzyczasie wydaje się, że nie istnieje żadne obejście.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx