czwartek, 18 lipca

Władze wydały nakaz aresztowania 17 osób, które prowadziły napady na sklepy Apple Store w całym stanie Kalifornia, ogłosił prokurator generalny Xavier Becerra.

Osoby zaangażowane w ten proceder okradły sklepy detaliczne Apple w 19 różnych okręgach, w tym kilka w Bay Area, gdzie znajduje się siedziba firmy Apple. Zrabowano towary za ponad milion dolarów.

Rabusie znani byli z noszenia bluz z kapturem i szturmowania sklepów Apple Store w dużych grupach, aby „w ciągu kilku sekund” wyłapać produkty, które były wystawione na sklepie.

Organy ścigania w Oakland i San Luis Obispo przeprowadziły śledztwo, ale w sprawę złapania przestępców zaangażowało się również wiele agencji ścigania w całym stanie. „Udane wspólne wysiłki organów ścigania doprowadziły do wykrycia dużego pierścienia kryminalnego” – powiedziała Anne Kirkpatrick, wicedyrektor policji w Oakland.

Według prokuratora generalnego Becerry zorganizowane grupy przestępcze takie jak te, które zostały zatrzymane w tym tygodniu, kosztują właścicieli firm w Kalifornii miliony i ostatecznie prowadzą do ponoszenia kosztów przez konsumentów.

Siedem z aresztowanych we wtorek osób trafiło już do więzienia w Alameda County, podczas gdy jedna osoba przebywa w areszcie w hrabstwie Sonoma. Pozostałych dziewięciu podejrzanych wciąż przebywa na wolności, ale są poszukiwani. Mają postawione zarzuty spisku w celu popełnienia kradzieży przeciwko jednostkom.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx