poniedziałek, 20 maja

iphone6

Zapewne każdy z Was miał kiedyś do czynienia z podejrzanymi mailami, które teoretycznie wyglądają jak oficjalne jednak w rzeczywistości są próbą wyłudzenia od nas poufnych informacji lub też zainstalowania na naszych komputerach złośliwego oprogramowania.

Dziś od jednego z naszych czytelników otrzymałem dość ciekawą wiadomość. Otóż otrzymał on maila o następującej treści:

Informuję, ze pana/-i konto Apple zostalo tymczasowo zablokowane. Pana/-i numer telefonu zostanie zablokowany w ciagu 14 dni od otrzymania tego powiadomienia, jesli nie potwierdzi pan/i, ze konto Apple ID nalezy do pana/-i. Dla potwierdzenia, ze pan/-i jest jedynym użytkownikiem tego profilu, prosze obowiązkowo kliknąć w link: Apple ID. To niezbędny srodek ostrożności, żeby zabezpieczyć pana/-i konto przed dostępem osób nieupoważnionych.

11081866_925460857473001_303974941_n

Mail był oczywiście podpisany Apple Support, zawierał logo w postaci jabłka i wyglądał bardzo podobnie do tych jakie otrzymujemy np. w momencie zakupu aplikacji, lub z informacją o opłacie za dodatkowe miejsce w iCloud. Nasz czytelnik był jednak na tyle przezorny, że nie kliknął automatycznie w link tylko zbadał jego nadawcę. I co się okazało. Oczywiście pod mailem Apple Support, krył się zupełnie nie związany z Apple adres mailowy jak poniżej.

11077891_925460844139669_716900064_n

Co ciekawe, firma o takiej domenie faktycznie istnieje, lecz zajmuje się zupełnie inną branżą. Napisałem do niej zapytanie o osobę widniejącą w mailu i czekam na odpowiedź.

Tak czy inaczej bądźcie ostrożni i nie klikajcie w tego typu informacje. Apple faktycznie wysyła dużo ostrzeżeń np. w momencie logowania się do konta iCloud z nowego urządzenia jednak maile zawsze są z domeny apple.com lub itunes.com i w większości przypadków są w języku angielskim.

Dzięki Paweł

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx