czwartek, 23 maja

Netflix ogłosił dziś, że współpracuje z firmą Sennheiser nad uzyskaniem nowego dźwięku przestrzennego, który będzie dostępny w ofercie filmowej Netflixa.

Dzięki technologii AMBEO od Sennheisera dźwięk stereo zostanie wzbogacony o dźwięk przestrzenny, który jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami, wszystkimi planami transmisji strumieniowej i który nie wymaga głośników dźwięku przestrzennego ani sprzętu kina domowego.

Funkcja włączy dźwięk przestrzenny na urządzeniach (w tym urządzeniach Apple), które normalnie go nie obsługują. Technologia zastosowana przez Netflixa jest niezależna od obsługi dźwięku przestrzennego, która jest dostępna na sprzęcie Apple obsługującym dźwięk przestrzenny od sierpnia 2021 roku. Jest przeznaczona dla tych, którzy nie mają urządzeń obsługujących funkcję dźwięku przestrzennego.

Netflix twierdzi, że abonenci, którzy nie mają głośników dźwięku przestrzennego lub urządzeń obsługujących tradycyjną funkcję dźwięku przestrzennego, odczują automatycznie włączony dźwięk przestrzenny podczas oglądania kompatybilnego programu telewizyjnego lub filmu.

Dźwięk przestrzenny ma na celu zapewnienie kinowych wrażeń dźwięku w oglądanym filmie lub programie telewizyjnym oferując wrażenia dźwiękowe, które brzmią tak, jakby dobiegały z otoczenia.

Według Netflixa, dźwięk przestrzenny jest obecnie wprowadzany do katalogu filmowego Netflixa, a użytkownicy mogą znaleźć programy i filmy, które wspierają już dźwięk przestrzenny, wpisując „dźwięk przestrzenny” w pasku wyszukiwania.

Dla jasności, dla tych, którzy oglądają Netflixa na urządzeniach Apple kompatybilnych z dźwiękiem przestrzennym nic się nie zmieni, ponieważ obsługa dźwięku przestrzennego jest tam już dostępna. Słuchawki Apple obsługujące dźwięk przestrzenny obejmują AirPods trzeciej generacji, AirPods Pro, AirPods Max i Beats Fit Pro. Urządzenia obsługujące dźwięk przestrzenny to iPhone 7 lub nowszy, iPad Air trzeciej generacji lub nowszy, iPad mini piątej generacji lub nowszy, iPad Pro trzeciej generacji lub nowszy oraz Apple TV 4K. Na iPhonie i iPadzie musi być zainstalowany system iOS 15.1 lub nowszy, a Apple TV 4K musi mieć system tvOS 15 lub nowszy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx