środa, 22 maja

Netflix ogłosił, że rozszerza ofertę gier na wybrane telewizory, komputery PC i Mac w ramach testów przeprowadzanych w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Wybrana liczba użytkowników Netflixa w tych krajach może odwiedzić witrynę Netflix.com w obsługiwanych przeglądarkach na komputerze PC lub Mac, aby zagrać w dwie testowe gry Netflixa, w tym Oxenfree i Molehew’s Mining Adventure. W gry można grać za pomocą standardowej klawiatury i myszy.

Jeśli chodzi o telewizory, Netflix twierdzi, że w gry można grać za pośrednictwem Amazon TV Streaming Media Players, Chromecast z Google TV, telewizorów LG, Nvidia Shield TV, urządzeń i telewizorów Roku, telewizorów Samsung Smart TV i Walmart ONN. W chwili obecnej gry Netflixa nie są dostępne na Apple TV, ale Netflix twierdzi, że dodatkowe urządzenia będą dodawane „na bieżąco”.

W gry na telewizorze można grać za pomocą aplikacji Netflix Game Controller, która jest dostępna na iPhone’y i urządzenia z systemem Android. Aplikacja została wydana w zeszłym tygodniu i służy do parowania smartfona z telewizorem w celu grania w gry Netflixa.

Netflix oferuje gry mobilne od 2021 roku, a obecnie dostępnych jest ponad 50 tytułów. Do tej pory w gry można było grać tylko na smartfonie lub tablecie. Dostęp do gier jest zawarty w ramach członkostwa Netflix, bez dodatkowych opłat ani zakupów w aplikacji.

W okresie testów beta Netflix będzie pracował nad technologią strumieniowania gier i kontrolerem, mając na celu poprawę jakości obsługi w miarę upływu czasu. Firma twierdzi, że rozszerzając gry na kolejne urządzenia ma nadzieję „uczynić gry jeszcze łatwiejszymi do grania” dla abonentów Netflixa na całym świecie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx