piątek, 24 maja

Netatmo, jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań inteligentnego domu przedstawia swoją nową Inteligentną Kamerę Zewnętrzną z wbudowanym Alarmem.

Inteligentna Kamera Zewnętrzna z Alarmem w czasie rzeczywistym ostrzega użytkownika o intruzach i odstrasza włamywaczy. Rozróżnia osoby, zwierzęta, pojazdy czy nieszkodliwe ruchy i natychmiast daje znać, gdy wykryje podejrzaną aktywność. Użytkownik może wówczas podjąć odpowiednie działania i zdalnie uruchomić alarm o natężeniu 105 dB. Wszystkie funkcje Kamery Netatmo są dostępne bez opłat abonamentowych.

Kamera Zewnętrzna z Alarmem zwiększa bezpieczeństwo w domu i pozwala użytkownikowi na odstraszenie intruza przed jego próbą wejścia do domu” – mówi Fred Potter, założyciel Netatmo. –  Stanowi ona użyteczny i niezawodny produkt, działający bez subskrypcji czy uciążliwych powiadomień z jednoczesnym zachowaniem najwyższego poziomu  bezpieczeństwa danych użytkowników”.

Ta nowa kamera rozszerza ofertę produktów Security marki Netatmo. Użytkownik może teraz dokonać wyboru między Inteligentną Kamerą Zewnętrzną z Alarmem a wersją bez alarmu.

Dzięki Inteligentnej Kamerze Zewnętrznej z Alarmem nie musisz się martwić, gdy przebywasz poza domem

Kamera Netatmo pozwala na utrzymanie ciągłego połączenia z domem za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera, nawet jeżeli użytkownik znajduje się w odległości tysięcy kilometrów.

Zainstalowana na zewnątrz Kamera analizuje w czasie rzeczywistym jakie zdarzenia mają miejsce w pobliżu domu – np. czy zbliża się do niego obca osoba, na podjazd wjeżdża samochód albo po ogrodzie biega pies. Następnie precyzyjnie powiadamia właściciela dostarczając mu nagranie wideo, żeby mógł zweryfikować i ocenić zagrożenie. W przypadku wykrycia intruza użytkownik może do odstraszyć zdalnie uruchamiając sygnał alarmu w kamerze o głośności 105 decybeli.

W pełni spersonalizowane powiadomienia

Użytkownik może w pełni skonfigurować parametry Kamery Zewnętrznej z Alarmem zgodnie ze swoimi preferencjami. Dostępne są odrębne scenariusze związane z wykrywaniem osób, samochodów lub zwierząt, w których określa się czy kamera ma wysyłać powiadomienie i nagrywać wideo.

Funkcja strefy alarmowania daje możliwość określenia monitorowanych stref, np. wokół szopy w ogrodzie, głównej bramy czy bramy garażowej. Kamera powiadamia wówczas tylko o incydentach mających miejsce w predefiniowanej przestrzeni.

Ochrona w dzień i w nocy

Inteligentna Kamera Zewnętrzna z Alarmem to kamera Full HD, która oferuje obrazy o wysokiej jakości i rozdzielczości bez względu na warunki oświetleniowe. Szerokokątny obiektyw 100° i 20-metrowe pole wykrywania gwarantują dostatecznie rozległy obszar monitoringu.

Aby zapewnić doskonałą widoczność w nocy, kamera została wyposażona w system noktowizji z podczerwienią.

Posiada również wbudowany inteligentny system oświetlenia. W przypadku wykrycia zagrożenia, oświetlenie włącza się automatycznie. Możliwa jest także jego ręczna aktywacja w dowolnym momencie za pośrednictwem aplikacji.

Brak opłat abonamentowych oraz ochrona danych

Wszystkie funkcje Kamery Zewnętrznej z Alarmem są dostępne po zakupie urządzenia, bez konieczności wykupywania dodatkowego abonamentu.

Filmy są przechowywane bezpośrednio na dołączonej karcie microSD. Karta ta jest szyfrowana, co zapewnia wysoki poziom ochrony jej zawartości. Potencjalni intruzi nie mają więc dostępu do obrazów z Kamery.

Filmy można również przesyłać i archiwizować za pomocą systemu Dropbox lub na osobistym serwerze FTP użytkownika.

Zgodność z platformami interoperacyjnymi

Kamera jest kompatybilna z zestawem Apple HomeKit, Amazon Alexa i Google Home bazującym na Asystencie Google. W ten sposób użytkownik może tworzyć niestandardowe scenariusze i między swoją kamerą a innymi podłączonymi urządzeniami w tym samym środowisku.

Na przykład, użytkownik może zdecydować, że wszystkie światła zewnętrzne zmienią kolor na czerwony w przypadku wykrycia pojazdu na terenie posiadłości.

Szybka i łatwa instalacja

Kamerę Zewnętrzną z Alarmem montuje się w mgnieniu oka, podobnie jak tradycyjną kamerę monitoringu. Wystarczy ustawić ją w miejscu zamontowanej wcześniej lampy zewnętrznej lub innym strategicznym położeniu, które pozwoli właściwie monitorować dom, a następnie podłączyć ją do domowej sieci Wi-Fi.

Użytkownik zdalnie kontroluje Kamerę i w pełni wykorzystuje jej funkcjonalność za pośrednictwem aplikacji Netatmo Security na swoim smartfonie, tablecie lub komputerze. Alarm jest wbudowany w Kamerę i nie wymaga dodatkowej instalacji.

Stylowy design i konstrukcja odporna na trudne warunki pogodowe

Kamera Zewnętrzna z Alarmem Netatmo została zaprojektowana tak, aby wytrzymać trudne warunki pogodowe. Wykonana jest z odpornego aluminium, szkła i tworzywa sztucznego, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Dzięki technologii HZO, urządzeniu niestraszny jest także deszcz oraz wilgoć.

Dostępność

Inteligentna Kamera Zewnętrzna z Alarmem będzie dostępna w sprzedaży od 9 czerwca 2020 roku na stronie www.netatmo.comoraz w salonach Denon, X-KOM, RTV EURO AGD oraz Komputronik w cenie 1649,99 zł. Już teraz można zamówić ją w preorderze na stronie Netatmo oraz w sklepach Denon, X-KOM oraz Komputronik. Te same sklepy mają w sprzedaży Inteligentną Kamerę Zewnętrzną bez alarmu w cenie 1399,99 zł.

Aplikacja Netatmo Security jest bezpłatna i kompatybilna z telefonami iPhone począwszy od wersji iOS 9 oraz smartfonami z systemem Android począwszy od wersji 5.0. Aplikacja internetowa Netatmo jest dostępna dla komputerów Mac i PC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx