środa, 17 lipca

iPad Air

Wyświetlacze dla nowej generacji iPada Air są już gotowe startu produkcji w tym miesiącu, donosi koreańska strona ETNews, a produkcja innych głównych komponentów takich jak moduł kamery również ruszy już wkrótce.

Oczekuje się, że druga generacja iPada Air będzie posiadała ten sam wygląd wprowadzony do pierwszego iPada Air, korzystając z tego samego, 9,7-calowego wyświetlacza LCD Retina o rozdzielczości 2048 x 1536. LG Display rozpocznie produkcję  wyświetlaczy jeszcze w czerwcu, a Samsung i Sharp rozpoczną produkcję w przyszłym miesiącu.

Choć iPad Air nowej generacji nie będzie posiadał żadnych zmian w wyglądzie, to może zobaczymy w nim kilka ulepszeń sprzętowych w postaci zmodernizowanej, 8 megapikselowej tylnej kamery, co byłoby poprawą w stosunku do obecnego 5-megapikselowego aparatu. Może on mieć ten sam 8-megapikselowy aparat używany w iPhone’ie 5S, który zawiera również lepszy czujnik poprawiający wydajność w słabym świetle. iOS 8 również wprowadzi aktualizacje obsługi aparatu zarówno w istniejącej jak i następnej generacji iPada Air, w postaci nowych trybów panoramicznych i poklatkowych.

Wraz z lepszym aparatem, iPad Air może dostać jak się powszechnie oczekuje m.in. ulepszony procesor A8 poprawiający zarówno wydajność jak i żywotność baterii oraz czujnik linii papilarnych Touch ID po raz pierwszy wprowadzony do iPhone’a 5S.

Nie jest jasne, kiedy Apple planuje wypuścić drugą generację iPada Air, ale plotki wskazują, że może to nastąpić we wrześniu lub październiku, co byłoby zgodne z poprzednimi premierami iPada. Oczekuje się, iPad Mini Retina może być zaktualizowany w tym samym czasie, wprowadzając wiele podobnych ulepszeń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx