piątek, 12 lipca

iMac_2014

Według nowego raportu MacGeneration, Apple planuje w przyszłym tygodniu zaktualizować linię swoich komputerów iMac o szybsze procesory i niższe ceny. Powołując się na te same źródła, które poprawnie przewidziały odświeżenie w kwietniu tego roku MacBook’ów Air, strona odnotowuje również, że Apple może także wprowadzić do nowych komputerów iMac m.in. porty Thunderbolt 2. 

Podobnie jak w przypadku odświeżonych MacBook’ów Air, Apple planuje zwiększyć szybkość procesorów przynajmniej w niektórych konfiguracjach o 100 MHz za pomocą wprowadzonych niedawno procesorów w tym 3.3 GHZ i5-4690, 3.5 GHz i5-4690, i 3.6 GHz i7-4790 dla modeli 27-calowych, oraz 3.0 GHz i5-4590S i 3.2 GHz i5-4790S dla modeli 21.5-calowych. Możliwe jest również, że Apple obniży cenę standardowych konfiguracji iMac.

Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, przewidział w zeszłym roku i na początku tego roku, że Apple może wypuścić tańsze komputery iMac w najbliższej przyszłości szczególnie z przeznaczeniem na wschodzące rynki zagraniczne.

Tymczasem, ostatnie dowody w pierwszej wersji beta OS X Yosemite wskazały również, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia wyświetlacza Retina do komputerów iMac w najbliższej przyszłości. Możliwe jest, że Apple może początkowo podzielić linię iMaców, sprzedając modele Retina w wyższych przedziałach cenowych obok tańszych modeli bez Retiny. Niższa cena modeli bez Retiny może również pomóc we wzroście sprzedaży na zagranicznych rynkach, takich jak Chiny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx