czwartek, 11 sierpnia

 

Na początek tygodnia coś czego nie widuje się codziennie: muzyk i przedsiębiorca Jean Michel Jarre pokazał światu AeroDream One. AeroDream to ponad 3 metrowy cud techniki, który łączy w sobie uniwersalny dok dla urządzeń Apple z mocą 10 000 W systemu stereo tworząc kolosalne domowe centrum rozrywki.

Urządzenie ma 3,4 m wysokości, średnicę 415mm i waży 395 kg. Całość zawiera wbudowaną drabinę, dzięki której można zadokować na górze iPhone’a, iPada lub iPod. To, jak je się obsługuje siedząc na kanapie jest trochę tajemnicą. Do tej olbrzymiej stacji dokującej można też podłączyć inne urządzenia za pomocą dołączonego wejścia minijack, wejścia liniowego lub portu USB. Koszt urządzenia to 399 000 euro.
Ten system stereo zawiera pięć oddzielnych wzmacniaczy (subwoofer, 2 średnie i 2 wysokotonowe) z częstokliwością od 25Hz do 20kHz. Każdy AeroDream jest robiony na zamówienie. Firma biorąc zlecenie zapewnia dostawę w ciągu sześciu miesięcy. W chwili jego wydania, Jarre powiedział:

„Wraz z rozwojem technologii, warunki do nagrywania muzyki w studio są na coraz wyższym poziomie, podczas gdy słuchanie jej można powiedzieć, że się cofa. Płyty winylowe zostały zastąpione przez płyty CD, w dużej mierze o gorszej jakości, a te z kolei wypierane są teraz przez bardzo niskiej jakości pliki MP3. Tracimy coraz bardziej relacje emocjonalną z dzwiękiem.”

Klienci mogą wybrać z 3 różnych schematów kolorów – chrom, czarny lub biały – i otrzymają dwa bezpłatne bilety VIP na nadchodzące światowe tour Jarre’a wraz z osobistym spotkaniem z artystą.
Dla klientów z mniej wzniosłymi sufitami i budżetami, firma oferuje również mniejszy AeroSystem One dla iPhone’a lub iPoda w cenie 799 euro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx